Stratasys ogłosił podpisanie „ostatecznej” umowy przejęcia działu materiałów do wytwarzania przyrostowego jednej z największych firm chemicznych świata – Covestro AG. Przejęcie obejmie obiekty i działania badawczo-rozwojowe, globalne zespoły ds. rozwoju i sprzedaży w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach, jak również portfolio około 60 materiałów do druku 3D oraz obszerne portfolio własności intelektualnej składające się z setek patentów i patentów oczekujących na zatwierdzenie. Cena zakupu wynosi około 43 mln EUR.

Covestro to niemiecki koncern produkujący różnorodne surowce na bazie poliuretanu i poliwęglanu. Produkty firmy obejmują izocyjaniany i poliole do pianek komórkowych, termoplastyczne granulaty poliuretanowe i poliwęglanowe, a także dodatki na bazie poliuretanu stosowane w klejach. Covestro to spin-off firmy Bayer utworzony jesienią 2015 roku – wcześniej nosił nazwę Bayer MaterialScience i pełnił funkcję działu inżynierii materiałowej.

Covestro jest kluczowym elementem ekosystemu materiałów zewnętrznych Stratasys, a przejęcie jego działu druku 3D przyniesie korzyści klientom korzystającym z drukarek 3D firmy, w tym z drukarek 3D Origin P3, Neo i proszkowej H350. Stratasys jest już dystrybutorem żywic Somos autorstwa Covestro, które są stosowane na Neo i Origin One.

Przejęcie zostanie zamknięte w pierwszym kwartale 2023 r., a transakcja jest uzależniona od uzyskania zgód organów regulacyjnych i spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia. Większość pracowników przejętego podmiotu będzie nadal pracować w Geleen w Holandii i Elgin w stanie Illinois w USA.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like