Firma chemiczna ALTANA ogłosiła sprzedaż pakietu kontrolnego producenta drukarek 3D dp polar do 3D Systems. dp polar zostało założone w 2014 roku w Karlsruhe w Niemczech. Zajmuje się projektowaniem i dostarczaniem systemów druku 3D do masowej produkcji addytywnej dla przemysłu i opieki zdrowotnej. Wykorzystuje własny, opatentowany proces rotacyjnego natryskiwania żywic na stół roboczy (HSR), osiągając bezprecedensową wydajność. Cena zakupu nie została ujawniona, a sama transakcja ma zostać formalnie zamknięta w czwartym kwartale 2022 roku.

ALTANA zainwestowała w dp polar w 2017 r. i od tego czasu współpracuje ze start-upem w celu opracowania systemów druku 3D AMpolar i1 i i2 wyposażonych w stale obracające się platformy druku. Takie podejście przyspiesza produkcję komponentów i minimalizuje zużycie oraz wibracje związane z tradycyjnym ruchem głowicy drukującej. Oznacza to, że platforma obrotowa może współpracować z różnymi technologiami drukowania i może obsługiwać systemy robotyczne typu „podnieś i umieść”, które mogą osadzić elektronikę lub inne funkcje w korpusie elementu w trakcie pracy.

Platformy drukujące dp polar zostały zaprojektowane z myślą zarówno o prototypowaniu, jak i produkcji seryjnej, oferując powierzchnię zadruku od 1 do 2 metrów kwadratowych i mogą drukować warstwy o grubości od 4 do 25 µm. Firma ogłosiła w 2020 roku, że używa głowic drukujących Xaar 1003 do natryskiwania materiałów do produkcji części, takich jak elektroniczne wtyczki zasilania w przestrzeni motoryzacyjnej.

Wraz z przejęciem dp polar, 3D Systems wykorzysta swoją ofertę materiałów polimerowych, a także technologię oprogramowania Oqton, aby wprowadzić szybką, masową produkcję addytywną do szerokiego zakresu branż jak lotnictwo, motoryzacja, odlewnictwo, dobra konsumpcyjne i opieka zdrowotna.

https://youtu.be/Fhig5EqqQnY

Źródło: www.3dsystems.com
Zdjęcie: www.youtube.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like