Stratasys jest wiodącym producentem maszyn do druku 3D z polimerów. W kwietniu tego roku informowaliśmy o premierze drukarki 3D H350, która operuje w technologii SAF (Selective Absorption Fusion), pierwotnie opracowanej przez Xaar 3D. Dotychczas amerykańsko-izraelski producent posiadał 45% udziałów firmy, natomiast dziś poinformował o przejęciu całości udziałów.

Technologia SAF pozwala na produkcję wysokiej jakości części w konkurencyjnych cenach, zachowując przy tym wysoką wydajność. Drukarka 3D H350 została już wdrożona w Stratasys Direct Manufacturing oraz u klientów beta Stratasys w Europie i Stanach Zjednoczonych. Urządzenie ma trafić do regularnej sprzedaży do końca tego roku.

Lata badań i działalności na rynku pozwoliły uzyskać Stratasys pozycję lidera w branży druku 3D. Wprowadzenie urządzenia H350 pozwoliło poszerzyć ofertę producenta i zaspokoić potrzeby klientów z różnych branż, np. produktów komercyjnych, motoryzacji, dóbr konsumpcyjnych i elektroniki użytkowej. Wysoka wydajność urządzenia pozwala klientom utrzymać efektywność, a przy tym rozwijać zakres swojej działalności i zyskać przewagi konkurencyjne.

Współpraca z Xaar 3D i wprowadzenie urządzenia operującego w technologii SAF pozwoliło wprowadzić wiele usprawnień. Sposób drukowania 3D umożliwia zredukowanie gradientów termicznych i zapewnienie spójności wytwarzanych elementów. Drukarki 3D H350 pozwalają na ścisłą kontrolę produkcji, śledzenie procesu i pełną kontrolę użytkownika. Jak zapowiada Xaar 3D wraz ze Stratasys planują dalej rozwijać urządzenia z serii H i autorską technologię SAF.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like