Chwilę po zakończonych targach Formnext 2023, Stratasys opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 162,1 mln dolarów, co stanowi praktycznie identyczny wynik jak w analogicznym okresie w roku ubiegłym. utrzymała się niemal na tym samym poziomie co rok wcześniej. Wyłączając przychody ze sprzedaży spółek zależnych (MakerBot i dział usług – Stratasys Direct) i uwzględniając stały kurs walut, firma osiągnęła niewielki wzrost na poziomie +3,3%.

Stratasys chwali się rekordowym popytem na materiały eksploatacyjne do drukarek 3D, co ma wskazywać na ich wysokie wykorzystanie przez klientów. Strata operacyjna zgodna z zasadami rachunkowości GAAP wyniosła -42,8 mln dolarów, wśród których -17,3 mln dolarów stanowiły koszty związane z fuzjami i przejęciami, obroną przed wrogim przejęciem (dot. perturbacji prawnych z Nano Dimension) oraz wynagrodzeniami dla pełnomocników. Rok temu, firma osiągnęła stratą operacyjną w wysokości -15,6 mln dolarów. Dochód operacyjny obliczony niezgodnie z GAAP wyniósł +4,1 mln dolarów w porównaniu do +4,5 mln dolarów w trzecim kwartale 2022 r.

Dyrektor generalny Stratasys – Yoav Zeif, wyraził zadowolenie z rozwoju prowadzonej przez siebie spółki. Firma zanotowała dziewiąty kwartał z rzędu ze skorygowanym zyskiem. Dzięki koncentracji i innowacjom Stratasys widzi siebie na dobrej pozycji do dalszego wzrostu.

W całym 2023 r. roku firma spodziewa się obecnie łącznych przychodów na poziomie 620–630 milionów dolarów w porównaniu z wcześniejszymi prognozami wynoszącymi 640–680 milionów dolarów. Jako powód obniżenia tej perspektywy podano sprzedaż części przedsiębiorstwa (Stratasys Direct) oraz ogólne spowolnienie gospodarcze. Równocześnie Stratasys spodziewa się osiągnąć za cały rok niewielki zysk.

Źródło: www.stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like