Sygnis S.A., jedna z dwóch polskich firm notowanych na giełdzie papierów wartościowych NewConnect, opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2022 r. Firma osiągnęła przychód na poziomie 5,9 mln PLN (1,2 mln EUR) – o +1,8 mln PLN więcej niż w poprzednim kwartale i o ponad +5 mln więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Od początku roku warszawska firma osiągnęła łączny przychód na poziomie 22,7 mln PLN, głównie za sprawą pierwszego rekordowego kwartału 2022 r., gdy wygenerowała ponad 50% aktualnego wyniku rocznego.

Grupa Sygnis S.A. zanotowała w III kwartale stratę brutto na poziomie -747 tysięcy PLN i stratę netto na poziomie niespełna -147 tysięcy PLN. W oficjalnym komunikacie do akcjonariuszy, zarząd firmy tłumaczy to akwizycją Zmorph S.A. – wrocławskiego producenta desktopowych drukarek 3D, który aktualnie przechodzi gruntowną restrukturyzację. W jej ramach doszło m.in. do zmian w konstrukcji flagowego produkt firmy Zmorph i500, którego odświeżona wersja jest wysyłana do klientów. Firma ma nadzieję też, że w IV kwartał tego roku – historycznie najlepszy pod względem przychodów w całej branży druku 3D na świecie, poprawi znacząco wyniki finansowe.

Aktualnie grupę Sygnis tworzą:

  • Sygnis New Technologies
  • Sygnis Nano Technologies
  • Sygnis Bio Technologies
  • Zmorph.

Formalnie w skład grupy wchodzi jeszcze marka MODE_360 by Sygnis, która została sprzedana firmie Orbitvu Sp. z o.o. Transakcja nadal jest w rozliczeniu, a zamknięcie etapu I transakcji powinno nastąpić do końca roku.

Grupa zatrudnia 81 osób, z czego w Sygnis 45 osoby, a w Zmorph 36.

Źródło: www.bankier.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like