Panika związana z rozprzestrzenianiem się azjatyckiego koronawirusa przybiera na sile. Ogromna liczba docierających do nas informacji (często z niesprawdzonych źródeł) sprawia, że trudno oddzielić prawdę od fake news’ów. Niemniej jednak, obawy związane z wybuchem epidemii są na tyle realne, że organizatorzy dwóch azjatyckich wydarzeń związanych z technologiami przyrostowymi zdecydowali się na przełożenie ich na późniejszy termin.

Mowa o TCT Asia oraz Asiamold, targach, które każdego roku gromadzą setki przedstawicieli firm z całego świata. TCT Asia miała pierwotnie odbyć się w Szanghaju w lutym (19-21.02), jednak ze względu na ponad sześć tysięcy potwierdzonych przypadków zachorowań w samych Chinach organizatorzy zdecydowali się na zachowanie wszelkich środków ostrożności i zmianę terminu wydarzenia.

Przełożony został również termin wydarzenia Asiamold, które pierwotnie zaplanowano dni 26 – 28 lutego, w prowincji Guangzhou. Wszyscy zainteresowani wydarzeniami muszą śledzić doniesienia organizatorów – nowe terminy targów są zależne od dalszego obrotu spraw dotyczących koronawirusa. Jak mówi Hubert Duh, związany z wydarzeniem, z uwagi na zmieniającą się sytuację w kraju jest jeszcze zbyt wcześnie aby deklarować nowe terminy wydarzeń.

Dane dotyczący zarażeń – stan na dzień 28.01.2020

Co prawda, chińskie władze natychmiast po zdiagnozowaniu pierwszych zarażeń podjęły działania w celu powstrzymania wirusa, jednak trudno mówić, że sytuacja jest stabilna. Specjaliści z Wall Street przestrzegają, że wirus może nadszarpnąć stan globalnej gospodarki, z szczególnym naciskiem na chiński rynek motoryzacyjny. W Wuhan, które jest źródłem wirusa, znajdują się fabryki największych producentów na świecie.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News