Blisko tydzień temu w podwarszawskich Łomiankach miała miejsce konferencja „Technologie 3D dla przemysłu i edukacji” – dla uczestników była to okazja do poznania się z nowymi zastosowaniami profesjonalnych skanerów i drukarek 3D. Goście mogli również zapoznać się z opiniami ekspertów na temat technologii 3D oraz innych systemów pomiarowych.

Specjaliści SMARTTECH zaprezentowali produkowane przez firmę skanery 3D, dając uczestnikom pogląda na technologię, zasady działania pomiaru optycznego oraz oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure v. 2018 (prezentowane podczas niedawnych targów TCT Asia). Szczegółowo o aplikacjach prezentowanych rozwiązań opowiedział mgr inż. Marcin Lewandowski, przedstawiając m.in. studium przypadku weryfikacji kontroli jakości wydruku 3D przedniej lampy supersamochodu Hussarya 33.

W kwestii wykorzystania technologii 3D precyzyjnych informacji udzieliła mgr inż. Agata Pietrzak, kierownik działu sprzedaży krajowej. Optyczne skanery 3D są wdrażane w jednostkach edukacyjnych w Polsce oraz na całym świecie (m.in Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego).

W gronie prelegentów obecni byli również:

  • Przedstawiciele firmy 3D Phoenix, demonstrujących przykłady własnych wdrożeń i zastosowań, a także prezentujących urządzenia dodane niedawno do dystrybucji,
  • mgr inż. Robert Kaczmarczyk, który prezentował obecnym gościom technologię pomiarową firmy Nikon Metrology oraz praktyczne zastosowanie tomografów komputerowych,
  • dr Przemysław Siemiński z Politechniki Warszawskiej opowiedział o praktycznym zastosowaniu technologii w 3D w chirurgii (m.in. wykorzystaniu metod pomiarowych i technologii druku 3D do przygotowania modeli planowania przedoperacyjnego)
  • mjr dr Robert Paszkowski z Wojskowej Akademii Technicznej, który opowiedział o zastosowaniu optycznego systemu pomiarowego MICRON3D green w rozwiązaniach dedykowanych wojsku,
  • Kamelia Duczmal z firmy 3YOURMIND, która opowiedziała o zastosowaniu systemów IT w druku 3D, a konkretnie o oprogramowaniu służącym analizie produkcji w celu weryfikacji, w których obszarach wdrożenie druku 3D mogłoby przynieść duże oszczędności.

 

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like