14 listopada 2017 r. we Frankfurcie nad Menem, w Niemczech, odbędzie się trzecia edycja jednej z największych imprez targowych branży przyrostowej na świecie – formnext powered by TCT. W odróżnieniu od odbywającego się miesiąc wcześniej w Birmingham, w UK TCT Show, formnext koncentruje się przede wszystkim na rozwiązaniach dla przemysłu ciężkiego i profesjonalnych, wysokobudżetowych aplikacjach.

Targi rozpoczynają się we wtorek i potrwają cztery dni, do piątku 17 listopada 2017 r. Chociaż już zeszłoroczne wydarzenie zachwycało skalą i ilością prezentowanych rozwiązań, tegoroczna edycja ma być jeszcze większa! Tym razem wystawcy będą prezentować się w dwóch halach wystawienniczych (3.0 i 3.1), podobnie będzie także z prelegentami, którzy będą występować równocześnie w dwóch salach wykładowych.

Wśród wystawców, największe stoiska zarezerwowali: grupa GE – Arcam i Concept Laser, EOS, HP, Stratasys, 3D Systems, TRUMPF, SLM Solutions, BASF czy DMG Mori. Nie zabraknie czołowych firm z segmentu desktop jak XYZPrinting, Ultimaker, czy Formlabs. Na chwilę obecną swój udział potwierdziło także siedem polskich firm: Zortrax, 3DGence, Sinterit, Sondasys, Omni3D, Technology Applied oraz PRI-MAT 3D. Aktualna lista wystawców jest dostępna tutaj.

Jeśli chodzi o wykłady, to zostały one podzielone na siedem sekcji tematycznych: transport, biznes, medycyna, materiały i procesy przetwórcze, produkty konsumenckie i przemysłowe, łańcuchy dostaw oraz design. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Terry Wohlers z Wohlers Associates, Luis Pascoa z Volkswagen Autoeuropa, Stefana Karevska z Ernst&Young, czy Raphael Salapete z ArianeGroup (Airbus i Safran). Pełna lista wykładów jest dostępna tutaj.

Nauczeni zeszłoroczną wizytą, tym razem spędzimy na formnext dwa dni zamiast jednego, starając się dostarczyć czytelnikom jak największej dawki ekskluzywnych newsów i informacji.

ZOBACZ: relacja z formnext 2016

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News