Velo3D – amerykański producent drukarek 3D do metalu, który ostatnimi czasy borykał się z wieloma problemami finansowymi i organizacyjnymi, przedstawił nowy plan rozwoju na rok 2024. Jego centralnym aspektem jest optymalizacja jakości nowej serii flagowych drukarek 3D Sapphire. Dzięki inicjatywom operacyjnym i ulepszeniom konstrukcyjnym firma znacznie skróciła czas instalacji urządzeń u klientów. Dodatkowo zespół obsługi klienta i jakości został powiększony o około 40%, aby zapewnić wsparcie we wszystkich głównych miastach Stanów Zjednoczonych.

Firma zwiększyła także wydajność maszyn, co przełożyło się na wydłużenie ich czasu pracy u kluczowych klientów. Ponadto w ciągu ostatnich sześciu miesięcy czas rozwiązywania problemów technicznych został skrócony o ponad 45%. Badania i rozwój w Velo3D skupiają się teraz bardziej na sukcesie wdrożenia drukarek 3D u klientów i wydajności maszyn.

Od połowy grudnia zespół sprzedaży Velo3D zakontraktował nowe zamówienia o wartości około 12 milionów dolarów. Ponad 50% tych rezerwacji jest powiązanych z kluczowymi klientami, co podkreśla zwiększone zaufanie klientów do technologii firmy. Velo3D pozostaje na dobrej drodze do zmniejszenia kosztów operacyjnych o 40% do końca pierwszego kwartału 2024 r., a celem jest uzyskanie dodatnich przepływów pieniężnych w drugiej połowie bieżącego roku.

Inicjatywy te stanowią podstawę pięcioletniego planu rozwoju Velo3D mającego na celu wspieranie innowacji i rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania w zakresie wytwarzania przyrostowego. Realizując te priorytety, firma pozostaje wierna swojej strategii „instaluj i rozwijaj”, zgodnie z którą zadowoleni klienci w dalszym ciągu kupują drukarki 3D Sapphire ze względu na ich znaczące możliwości produkcyjne.

Źródło: www.velo3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like