Tydzień VERASHAPE – producent drukarek 3D VSHAPER, poinformował o trwających pracach programistycznych nad oprogramowaniem wspomagającym przygotowanie modeli do druku 3D, w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid®. Teraz firma informuje o rozpoczęciu beta-testów najnowszej wersji aplikacji o nazwie SOFTSHAPER. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w testach mogą zgłaszać się do producenta oprogramowania.

VERASHAPE stał się jednym z pierwszych na świecie producentów drukarek 3D, który tworzy oprogramowanie w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid, wspierające importowanie i odpowiednie przygotowanie modeli do druku 3D. Jest to możliwe dzięki licencji udzielonej przez Siemens PLM Software.

SOFTSHAPER my być kompatybilny z różnymi markami niskobudżetowych drukarek 3D drukującymi w technologii FDM. Tym samym do beta-testów zaproszeni są użytkownicy dowolnych urządzeń tego typu – pod warunkiem, że nie mają zamkniętego oprogramowania (vide Zortrax).

Osoby zainteresowane testowaniem SOFTSHAPER 2018, mogą zgłaszać się do producenta za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej www.softshaper.com, na której przedstawiono także podstawowe informacje o aplikacji.

VERASHAPE zachęca także do kontaktu producentów drukarek 3D, zainteresowanych wykorzystywaniem SOFTSHAPER w zestawieniu z produkowanymi przez nich urządzeniami, a także firmy produkujące filamenty, które chcą umieścić parametry swoich produktów w bazie materiałów dostępnej w aplikacji.

Źródło: www.softshaper.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News