Anycubic, chiński producent drukarek 3D posiada w swojej ofercie drukarki 3D do wytwarzania w technologii UV LCD. Po zakończonym wytwarzaniu elementów, konieczny jest postprocessing, który obejmuje mycie oraz naświetlanie. Już w przyszłym tygodniu do oferty trafi ulepszona wersja urządzenia do post-porcessingu od Anycubic – Wash & Cure Plus. Urządzenie do obróbki końcowej 2 w 1 – myjka i naświetlarka będzie doskonałym rozwiązaniem, zapewniając oszczędność miejsca. Rozwiązanie umożliwia post-processing dużych elementów, wytworzonych np. na urządzeniach z serii Photon.  

Mierząc 290x270x490 mm, Wash & Cure Plus umożliwia płukanie modeli mierzących maksymalnie 192x120x245 mm. Posiada także panel diod UV LED, który może utwardzać powierzchnie o wymiarach 190 x 245 mm. Maksymalny czas jednego cyklu post-processingu to 60 minut. Wydruki z żywic światłoutwardzalnych o relatywnie dużych gabarytach mogą teraz być obrabiane za pomocą jednego urządzenia, oszczędzając czas i zapewniając wyższą wydajność. 

Możliwość post-processingu dużych modeli to nie jedyna zaleta Wash & Cure Plus. Urządzenie umożliwia naświetlanie wydruków jednocześnie z góry i dołu, za pomocą specjalnego lustra. Poprzez zastosowanie obrotowego stołu 360 °, zestaw 20 diod UV LED ułożonych w kształcie litery L, utwardza cały wydruk jednocześnie. 

Przez pierwszy tydzień sprzedaży urządzenie będzie dostępne w promocyjnej cenie $169 i trafi do sprzedaży od 16 kwietnia. Promocja obowiązuje na 1000 pierwszych urządzeń. Cena regularna to $249.

Źródło: Anycubic.com

Grafika: Materiały prasowe Anycubic

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Druk 3D