Chiński producent drukarek 3D, Anycubic, zapowiedział premierę czterech nowych urządzeń z okazji pięciolecia swojej działalności. Nowe drukarki 3D drukujące z żywic światłoutwardzalnych i wykorzystujące w pracy ekrany LCD, są częścią flagowej serii Photon.

Premierze nowych drukarek 3D towarzyszy promocja, która obejmuje cały asortyment sklepu internetowego. W promocyjnej cenie można kupić zarówno nowe maszyny, jak i starsze produkty chińskiego producenta. Jak twierdzi Anycubic, taka okazja jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla klientów, za pięć lat stałego wsparcia. 

The Mono, The Mono SE, The Mono X

Do grona nowo wprowadzonych produktów należą trzy warianty drukarki 3D Photon Mono 3D. Pierwsza z nich, Mono to budżetowy system, zawierający monochromatyczny ekran LCD 2K. Urządzenie charakteryzuje się dużą szybkością drukowania 3D i wysoką rozdzielczością o wartości 10-15 mikronów. Wielkość obszaru roboczego tej maszyny to 30 x 80 x 165 mm. Nowa wersja urządzenia jest także dwa razy szybsza, niż jego poprzednicy, z minimalnym czasem utwardzania warstwy 1,5 sekundy. 

Z kolei Mono SE jest jeszcze szybszy oraz bardziej przyjazny do pracy np. w biurze, dzięki specjalnemu węglowemu filtrowi powietrza i dwóm wentylatorom. Urządzenie zostało stworzone z myślą o redukcji zapachu żywicy podczas drukowania. Ta drukarka 3D może pochwalić się jeszcze krótszym czasem utwardzania niż Mono, wynoszącym zaledwie jedną sekundę. Oznacza to, że w czasie godziny możemy wydrukować obiekt o wysokości 80 mm. 

Ostatni z nowych modeli serii Mono to Mono X. Posiada znacznie większą komorę roboczą niż wyżej wymienione modele, a do tego jest wyposażony w ekran LCD 4K o przekątnej 8,9 cala. Maksymalna prędkość drukowania na tym urządzeniu wynosi 60 mm/ godzinę, co czyni je jeszcze bardziej wydajnym. 

Photon X

Ostatnia premiera od Anycubic to Photon X, o równie dużej komorze roboczej, co wcześniej wymieniony Mono X. Oba modele posiadają identyczne wymiary i ekrany LCD 4K, z tym że w Photon X nie jest on monochromatyczny. Dodatkowo, maszyna jest wyposażona w specjalny system antyaliasingu, pozwalający na wygładzenie krawędzi wielokątów, zapewniając doskonałe wykończenie powierzchni. 

Photon X jest także wyposażony w moduł Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest zdalne drukowanie i zmiana parametrów wydruku. Co więcej, drukarka 3D posiada nowy system chłodzenia, który wydłuży jej żywotność. Dzięki temu Photon X posłuży swoim użytkownikom jeszcze dłużej. 

Specyfikacja techniczna i cena

Nowe drukarki 3D Anycubic możemy zamówić w pre-orderze ze wspomnianą wyżej zniżką. Poniżej przedstawiamy ich specyfikacje techniczne i ceny.

MonoMono SEMono XPhoton X
ekran LCD2K monochromatyczny2K monochromatyczny4K monochromatyczny4K
komora robocza30x80x16530x80x16592x120x24592x120x245
Wi-FiNieNie TakTak
szybkość drukowania80 mm/godzinę60 mm/godzinę
cena $209$319$539$419
dostępność2000 sztuk1000 sztuk1000 sztuk1000 sztuk

Źródło: 3dprintingindustry.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Druk 3D