Markforged ogłosił, że jego zakład produkcyjny materiałów do druku 3D zlokalizowany w Billerica w stanie Massachusetts, w USA, otrzymał certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) 9001:2015 wydany przez TUV Rheinland w Ameryce Północnej po spełnieniu norm zarządzania jakością i zapewniania jakości. Firma twierdzi, że certyfikacja umacnia jej wiarygodność i zaufanie jako firmy z sektora wytwarzania przyrostowego poprzez usprawnienie procesu audytu dostawców. Certyfikacja pozwala na tworzenie lepszych jakościwowo aplikacji przez Markforged, ponieważ regulowane branże, takie jak lotnictwo, wymagają od dostawców przestrzegania procesów i kontroli odzwierciedlonych w normie ISO 9001:2015.

Markforged twierdzi, że nowy certyfikat, wraz z istniejącym certyfikatem ISO/IEC 27001:2013 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji, podkreśla jego zdolność do wspierania przedsiębiorstw każdej wielkości. „Uzyskanie certyfikatu jest odzwierciedleniem wysokiej kultury produkcyjnej pielęgnowanej w naszym zakładzie w Billerica oraz ogólnego zaangażowania w jakość i niezawodność, które są głęboko zakorzenione w DNA naszej firmy” — powiedział Scott Kaempfe, starszy dyrektor Markforged ds. produkcji. „Jesteśmy zaangażowani w budowę światowej klasy skalowalnego zakładu produkcyjnego, który zapewni naszym klientom wysoką wartość i niezawodną wydajność teraz i w przyszłości”.

ISO 9001:2015 to norma dotycząca systemów zarządzania jakością, która została opublikowana w 2015 roku przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Według Markforged standard gwarantuje, że organizacja wykazuje zdolność do konsekwentnego dostarczania produktów i usług, które „spełniają i zwiększają” zadowolenie klientów oraz obowiązujące wymogi ustawowe i regulacyjne.

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like