8 października 2019 r. w hali EXPO Kraków odbędzie się IV-ta Konferencja Forum Druku 3D. Wydarzenie jest poświęcona wykorzystaniu technologii przyrostowych, skanowania i projektowania 3D w szeroko pojętym przemyśle. Organizator konferencji – CadXpert – dystrybutor drukarek 3D Stratasys i Formlabs oraz szeregu marek skanerów i oprogramowania do projektowania przestrzennego, zaprezentował dziś program październikowego wydarzenia.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać ponad 12 wykładów, prezentacji i dyskusji poświęconych technologiom addytywnym i pomiarowym oraz modelowaniu CAD. Wśród zaproszonych gości będą naukowcy i praktycy, związani z branżą technologii cyfrowych lub używają ich na co dzień. W strefie wystawienniczej będą prezentowane przemysłowe drukarki 3D, skanery 3D, tablety graficzne oraz specjalistyczne oprogramowania CAD. Podczas Forum Druku 3D odbędą się również premierowe pokazy drukarek 3D takich jak: Stratasys F120, MakerBot Method X oraz Formlabs Form 3.

W strefie „Postprocessing” będzie można dowiedzieć się więcej na temat obróbki końcowej wydruków 3D (np. polerowanie, lakierowanie). W strefie poświęconej materiałom do druku 3D zostaną zaprezentowane testy udarności, wytrzymałości na zginanie i rozciąganie wybranych filamentów i żywic.

Konferencję zainauguruje wykład profesor Heleny Dodziuk, Profesor Senior w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. W programie skupiono się głównie na zagadnieniach dotyczących wykorzystania druku 3D w przemyśle. Tomasz Wykowski – MakerBot EMEA Territory Manager, opowie, jak druk 3D wprowadza przemysł w erę Industry 4.0. Natomiast Krzysztof Duchnowski przedstawi korzyści technologii addytywnych na tle tradycyjnych metod wytwórczych, takich jak obróbka skrawaniem. Z kolei o wykorzystaniu skanerów 3D w procesie wytwarzania z włókna węglowego na przykładzie branży automotive opowie Mateusz Gacek z firmy VPI Polska.

W dalszej części Maciej Lis, członek zespołu badawczego HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team, Katedra Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) przedstawi dokonania zespołu prowadzonego pod wodzą doktora Mateusza Hołdy. Zespół HEART zajmuje się innowacyjną na skalę światową metodą obrazowania ludzkiego serca za pomocą tomografii komputerowej i wydruków 3D.

W ostatniej części konferencji będzie można usłyszeć porady dotyczące modelowania 3D i optymalizacji do druku w oprogramowaniu ZBrush. Będzie można usłyszeć doświadczenia firm, które wdrożyły oprogramowanie IRONCAD do swoich procesów projektowania i udoskonalania produktów.

Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się w hali EXPO Kraków podczas pierwszego dnia 3 Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® oraz jubileuszowych, 10 Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®. Targi potrwają do 9 października, w związku z tym można w ciągu tych dwóch dni odwiedzić trzy branżowe imprezy w jednym miejscu. Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem wydarzenia.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like