Zortrax S.A. zdecydował o wycofaniu się z dalszych negocjacji z rosyjskim Rusatom – Additive Technologies, spółki będącej częścią ROSATOM Group, która oferowała inwestycję w wysokości 65 mln dolarów za nie więcej niż 50% akcji Zortrax S.A.

Dziś, 1 marca 2022 roku, zarząd Zortrax S.A. podjął decyzję o niepodpisywaniu aneksu przedłużającego negocjacje z Rusatom – Addititve Technologies, co oznacza, że negocjowana od lipca zeszłego roku umowa inwestycyjna nie zostanie podpisana i nie dojdzie do skutku. Tym samym, Rusatom – Additive Technologies nie zostanie akcjonariuszem Zortrax S.A.

Rosyjska agresja przeciwko Ukrainie wywołała u nas wszystkich szok i oburzenie. Stało się też dla nas absolutnie jasne, że misja Zortrax S.A. nie może być i nie będzie finansowana z pieniędzy, które tę agresję umożliwiły. Z tego powodu Zortrax S.A. wycofuje się z negocjacji z Rusatom – Additive Technologies, która jest rosyjską spółką państwową.” – skomentował Mariusz Babula, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

Wycofanie się z umowy inwestycyjnej nie odbije się negatywnie na zdolności Zortrax S.A. do funkcjonowania na globalnym rynku drukarek 3D, możliwości rozwoju nowych produktów, ani na kondycji finansowej spółki. Dane przedstawione w ostatnim raporcie finansowym pokazują mocną tendencję wzrostową. Sprzedaż w czwartym kwartale 2021 r. wzrosła o 28% w porównaniu z analogicznym kwartałem w 2020 r., co daje podstawy do oczekiwania dalszego wzrostu w przyszłości.

Źródło: materiały prasowe Zortrax

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like