3DTeam

3DTeam
Mapa
Opis

3DTeam to firma specjalizująca się w obszarze: POMIARÓW 3D, KONTROLI JAKOŚCI oraz INŻYNIERII ODWROTNEJ. Dodatkowo działalność firmy rozszerzona jest o dystrybucję URZĄDZEŃ HAPTYCZNYCH oraz OPROGRAMOWANIA do inżynierii odwrotnej, a także przeprowadzania szkoleń z zakresu ich użytkowania.

Gwarancją wysokiej jakości świadczonych przez nas usług jest młoda, kreatywna, wykwalifikowana kadra inżynierska oraz najwyższej klasy sprzęt pomiarowy i oprogramowanie.  Wykonujemy usługi pomiarowe systemami optycznymi niemieckiej firmy GOM – ATOS Triple Scan, ATOS Core i systemem fotogrametrycznym TRITOP. Projekty z dziedziny inżynierii odwrotnej realizujemy przy użyciu oprogramowania z rodziny Geomagic. Zajmujemy się również dystrybucją oraz wdrożeniem urządzeń haptycznych Geomagic Touch oraz dedykowanego pod urządzenia oprogramowania Geomagic Freeform.  3DTeam to jedyne w Polsce certyfikowane centrum szkoleniowe amerykańskiej firmy 3D Systems w zakresie oprogramowania Geomagic. 

Nasza działalność skupia się na dostarczeniu kompleksowych rozwiązań dla firm w szczególności w zakresie pomiarów 3D i digitalizacji obiektów fizycznych.

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

DANE TELEADRESOWE FIRMY:

3DTeam Sp. z o.o. - Oddział Poznań
ul. Wschodnia 7B
62-080 Swadzim

3DTeam Sp. z o.o. - Oddział Wrocław
ul. Fabryczna 16h
53-609 Wrocław

Oferta
  • KONTROLA JAKOŚCI

Kompleksowe wsparcie firmy w działach kontroli jakości, produkcji i rozwoju. Pomiary współrzędnościowe wykonywane są metodą skanowania 3D skanerami optycznymi na światło niebieskie firmy GOM, a pomiary deformacji statycznej system fotogrametrycznym.

Przeprowadzamy pomiary detali o gabarytach od kilku milimetrów do kilkunastu metrów. Porównujemy zmierzony detal z modelem CAD lub innym detalem oraz przygotowujemy raport pomiarowy w postaci kolorystycznej mapki odchyłek i pełnego zwymiarowania wg rysunku 2D.

Wyniki pomiarów udostępniane są w formacie .pdf, .csv oraz w darmowym oprogramowaniu GOM Inspect, który pozwala na podgląd i samodzielną analizę wyników.

  • INŻYNIERIA ODWROTNA

Proces tworzenia nowego modelu elementu na podstawie zeskanowanego fizycznie istniejącego detalu. Wszechstronne wsparcie firmy w odtwarzaniu zużytych elementów, brakującej dokumentacji technicznej lub przy tworzeniu prototypów. Tworzony model 3D oraz dokumentacja techniczna powstaje w programach z rodziny Geomagic. 

Istnieje możliwość fizycznego wytworzenia zaprojektowanego detalu poprzez drukowanie 3D lub obróbkę mechaniczną. 

  • OPROGRAMOWANIE DO IŻNYNIERII ODWROTNEJ

Geomagic Design X jest najbardziej kompleksowym programem do inżynierii odwrtonej umożliwiającym tworzenie edytowalnych i sparametryzowanych modeli CAD. Dzięki niemu możliwe jest przekszatłcenie  pozyskanych poprzez pomiary 3D danych – chmury punktów lub siatki trójkątów - w funkcjonalny model CAD.

3DTeam jest certyfikowanym sprzedawcą oprogramowania do inżynierii odwrotnej firmy Geomagic. Prowadzimy sprzedaż, wdrożenia i szkolenie w ramach instalacji.

  • URZĄDZENIA HAPTYCZNE 

Dzięki urządzeniom haptycznym Geomagic Touch oraz oprogramowaniu Geomagic Freeform możemy poczuć obrabiany w wirtualnym świecie przedmiot. Urządzenie haptyczne wyposażone w sprzężenie zwrotne umożliwia użytkownikowi pełną interakcję ze światem wirtualnym. Pozwala poczuć przedmiot podczas obróbki oraz manipulować nim w przestrzeni.

Firma 3DTeam wykonuje prezentacje, wdrożenia oraz pomoc techniczną urządzeń haptycznych w Polsce.

  • SZKOLENIA

3DTeam to jedyne w Polsce certyfikowane centrum szkoleniowe firmy 3DSystems, przeprowadzające szkolenia w zakresie oprogramowania Geomagic: Design X, Wrap, Freeform.

Ponadto przeprowadzamy szkolenia z obsługi darmowego programu do obróbki chmur punktów i analizy wymiarowej GOM Inspect.

Szkolenia mogą odbywać się w naszych salach treningowych lub na miejscu u Klienta. Na szkoleniu oferujemy materiały szkoleniowe, instrukcje, filmy. Uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat.

Galeria
Artykuły powiązane
Rozmowa
z Cedrykiem
?