Zortrax podpisuje umowę z DELL`em na 5000 drukarek 3D

28

Informację tą otrzymałem jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero teraz mogę ją oficjalnie potwierdzić: Zortrax, producent drukarek 3D z Olsztyna dopiął szczegóły kontraktu z jednym z największych producentów komputerów na świecie – firmą DELL, na wyprodukowanie i dostarczenie 5000 sztuk swojego flagowego urządzenia – M200. Ta spektakularna transakcja robi wrażenie nie tylko na rynku polskim, lecz rynku światowym w ogóle. Warto zauważyć, iż MakerBot – najbardziej rozpoznawalna marka niskobudżetowych drukarek 3D, podpisuje swoje kontrakty na niewiele wyższym poziomie. Cóż można więcej powiedzieć… Brawo Olsztyn – Brawo Polska!

Wg informacji jakie uzyskałem od Rafała Tomasiaka, warunki handlowe z Dellem są już domówione, kontrakt jest przygotowany do podpisu, a aktualnie czynione są jedynie ostatnie ustalenia organizacyjne (tzw. „drobiazgi i pierdoły„). Pierwsza transza zamówienia ma być zrealizowana jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Jak każdy doskonale wie, Zortrax to pierwsza polska drukarka 3D – i pierwsza polska firma w ogóle, która zdobyła dofinansowanie na Kickstarterze. To również jedna z niewielu firm, która zrealizowała swoje zobowiązania Kickstarterowe w terminie, o czym Rafał Tomasiak nam niedawno opowiadał. Jednakże mało kto w Polsce zdaje sobie sprawę, jak dużą sprzedaż swoich urządzeń realizuje Zortrax? 5000 szt. urządzeń to największy jednorazowy kontrakt w historii firmy, ale nie jest to bynajmniej ilość, która rzucałaby kogokolwiek na kolana… Więcej na ten temat będzie można przeczytać już wkrótce w kolejnym wywiadzie, jaki przeprowadziłem z Rafałem – tym razem w siedzibie jego firmy w Olsztynie.

Póki co – wielkie gratulacje dla ekipy Zortraxa i mamy nadzieję, że wkrótce ten sukces zostanie odpowiednio nagłośniony również przez media głównego nurtu. 5000 szt. drukarek 3D dla DELL`a to nie tylko sukces komercyjny, ale i prestiżowy. Skoro tak wiele pisze się na temat milionowego obrotu Omni3D w pierwszym roku ich działalności, jeszcze więcej powinno zostać napisane nt. firmy, która wygenerowała dużo wyższy wynik jednym tylko zamówieniem.

DODAJ KOMENTARZ:

28 komentarzy

 1. Avatar

  Nie no, kopara mi opadła… tu jest perełka którą trzeba wspierać i być dumny że jednak polacy mocno pną się w górę na rynku światowym! Gratulacje i trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

 2. Avatar

  Brawo, brawo brawo! Pełen szacun dla Was, duma mnie rozpiera że pokazaliscie jak ciężką pracą można wybić się na rynek światowy!

 3. Avatar

  ‚ponad dwukrotny wynik’ daje przy szybkiej kalkulacji dość konkretną informację o marży i ostatecznym realnym zarobku. Moje ogromne i najszczersze gratulacje dla ekipy z Olsztyna!

 4. Avatar

  Respekt! Takie rzeczy to tylko w… Olsztynie ! 😀 Jeszcze trochę i zaczną współpracować z mikromiękkim nad wsparciem dla Zortraxa w przyszłych windach.

 5. Avatar

  Wow. 🙂

  >Skoro tak wiele pisze się na temat milionowego obrotu Omni3D w pierwszym roku ich działalności, jeszcze więcej powinno zostać napisane nt. firmy, która wygenerowała ponad dwukrotnie wyższy wynik jednym tylko zamówieniem.

  Drukarka w ich sklepie kosztuje 1900$. Nawet gdyby liczyć, że przy takim zamówieniu cena wynosi połowę tego (co jest zapewne niedoszacowaniem) to przy 5000szt to mamy obrót na poziomie prawie 5mln dolarów, czyli ok. 15mln zł. To wynik wyższy nie dwukrotnie a… piętnastokrotnie. 🙂

 6. Avatar

  Zapewne wrzuci swoim inżynierom na biurka. Oni już będą wiedzieli co z tym zrobić.

 7. Avatar

  Super, wielkie gratulacje.
  Tym bardziej się cieszę bo w Olsztynie się urodziłem… 🙂 🙂 🙂

 8. Pingback (śledzenie): Zortrax z Olsztyna wyprodukuje 5 tys. drukarek 3D dla Dellasopee.net | sopee.net

 9. Pingback (śledzenie): Zortrax z Olsztyna wyprodukuje 5 tys. drukarek 3D dla Della | digiFakt.pl

 10. Avatar
  Paweł Dobrowolski on

  A ja wiem. Wszystkie plastikowe uchwyty systemowe do dysków. Ci co rozbierają kompy dell’a wiedzą o co chodzi. A dystrybutorzy Della już od jakiegoś czasu naciskali firmę o rozwiązanie dostępności tych elementów.