Zortrax podpisuje umowę z DELL`em na 5000 drukarek 3D

28

Informację tą otrzymałem jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero teraz mogę ją oficjalnie potwierdzić: Zortrax, producent drukarek 3D z Olsztyna dopiął szczegóły kontraktu z jednym z największych producentów komputerów na świecie – firmą DELL, na wyprodukowanie i dostarczenie 5000 sztuk swojego flagowego urządzenia – M200. Ta spektakularna transakcja robi wrażenie nie tylko na rynku polskim, lecz rynku światowym w ogóle. Warto zauważyć, iż MakerBot – najbardziej rozpoznawalna marka niskobudżetowych drukarek 3D, podpisuje swoje kontrakty na niewiele wyższym poziomie. Cóż można więcej powiedzieć… Brawo Olsztyn – Brawo Polska!

Wg informacji jakie uzyskałem od Rafała Tomasiaka, warunki handlowe z Dellem są już domówione, kontrakt jest przygotowany do podpisu, a aktualnie czynione są jedynie ostatnie ustalenia organizacyjne (tzw. „drobiazgi i pierdoły„). Pierwsza transza zamówienia ma być zrealizowana jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Jak każdy doskonale wie, Zortrax to pierwsza polska drukarka 3D – i pierwsza polska firma w ogóle, która zdobyła dofinansowanie na Kickstarterze. To również jedna z niewielu firm, która zrealizowała swoje zobowiązania Kickstarterowe w terminie, o czym Rafał Tomasiak nam niedawno opowiadał. Jednakże mało kto w Polsce zdaje sobie sprawę, jak dużą sprzedaż swoich urządzeń realizuje Zortrax? 5000 szt. urządzeń to największy jednorazowy kontrakt w historii firmy, ale nie jest to bynajmniej ilość, która rzucałaby kogokolwiek na kolana… Więcej na ten temat będzie można przeczytać już wkrótce w kolejnym wywiadzie, jaki przeprowadziłem z Rafałem – tym razem w siedzibie jego firmy w Olsztynie.

Póki co – wielkie gratulacje dla ekipy Zortraxa i mamy nadzieję, że wkrótce ten sukces zostanie odpowiednio nagłośniony również przez media głównego nurtu. 5000 szt. drukarek 3D dla DELL`a to nie tylko sukces komercyjny, ale i prestiżowy. Skoro tak wiele pisze się na temat milionowego obrotu Omni3D w pierwszym roku ich działalności, jeszcze więcej powinno zostać napisane nt. firmy, która wygenerowała dużo wyższy wynik jednym tylko zamówieniem.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.