W przyszły piątek, 1 września 2017 r. w Łodzi odbędzie się Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2017 organizowany jest przez Fundację Fantastyczne Inicjatywy. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa trzy dni, a miejscem jego trwania będzie budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, przy ulicy Pomorskiej 171/173 w Łodzi. Podczas festiwalu odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez fanów, jak i zaproszonych gości – wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej oraz pisarzy, filmowców, czy ludzi związanych z branżą gier komputerowych. Nie zabraknie tam również nas – Centrum Druku 3D wystąpi z wykładami, galerią wydruków o tematyce Sci-Fi i fantasy oraz jedną wyjątkową (i okazałą) instalacją, powstałą oczywiście na drukarkach 3D!

Wydarzenie w aktualnej formie odbywa się od 2012 roku. Ma na celu promocję czytelnictwa oraz szeroko pojętej fantastyki we wszystkich jej aspektach. Oprócz licznych wykładów, w programie Kapitularza mają swoje miejsce również warsztaty oraz inne atrakcje, jak pokazy VR, sztuk walki, czy projekcje filmów. Pojawią się gry fabularne, dające każdego roku uczestnikom możliwość wzięcia udziału w licznych sesjach RPG i LARP’ach w wielu bardziej lub mniej znanych systemach.

Jeśli chodzi o nas to zaprezentujemy to co zwykle – z jednej strony kilka ciekawych drukarek 3D (m.in. Zortraxa Inventure, Panowin F1, czy opisywanego kilkanaście dni temu super-taniego Tronxy X1), z drugiej wystąpimy z wykładami opisującymi prawdziwe – choć wciąż ciekawe oblicze druku 3D. W sobotę Paweł Ślusarczyk przedstawi wykład wprowadzający do świata szeroko pojętych technologii przyrostowych, a w niedzielę Magda Przychodniak skonfrontuje futurystyczne wizje wykorzystywania druku 3D w medycynie z rzeczywistością.

Jednakże prawdziwą atrakcją powinien być specjalnie przygotowywany na tą okazję wydruk, który powinien cieszyć się olbrzymim zainteresowaniem wszystkich fanów fantasy…

Więcej szczegółów przedstawimy już wkrótce. Póki co zachęcamy wszystkich fanów Sci-Fi i fantastyki do udziału we wrześniowym Kapitularzu i świetnej zabawy!

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News