Robotyka i technologia druku 3D stają się niemal nierozłączne – technologia przyrostowa daje możliwość eksperymentowania nie tylko z kształtem i formą, ale również materiałem (jak w przypadku tzw. miękkich robotów). Internet i literatura to oczywiście niesamowicie obszerne źródła wiedzy, jednak nie od dziś wiadomo, że interakcja i wymiana doświadczeń z innymi pasjonatami inspiruje i pozwala na poszerzenie naszych horyzontów.

Festiwal Robotyki Robocomp to wydarzenie dedykowane wszystkim zaintrygowanym zagadnieniami z dziedziny automatyki i robotyki. W tym roku odbędzie się już 9. edycja zawodów robotyki, organizowana przez Koło Naukowe Integra działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Co roku na festiwalu obecne są stoiska, prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki,automatyki, elektroniki czy informatyki. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych, dla których przewidziane jest wiele atrakcji, takich jak: szkolenia z programowania robotów, quizy z nagrodami oraz zabawy związane z tematyką robotyki.

W czasie festiwalu oczy wszystkich będą skierowane na  cieszące się bardzo dużą popularnością wydarzenie towarzyszące, czyli międzynarodowe zawody robotów. W poprzednich edycjach w rozgrywkach udział brało niemal 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest dla nas charakter edukacyjny wydarzenia.

Szczegółowe informację znajdziecie na stronie wydarzenia. Niebawem pojawi się tam również pełen harmonogram.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like