Robotyka i technologia druku 3D stają się niemal nierozłączne - technologia przyrostowa daje możliwość eksperymentowania nie tylko z kształtem i formą, ale również materiałem (jak w przypadku tzw. miękkich robotów). Internet i literatura to oczywiście niesamowicie obszerne źródła wiedzy, jednak nie od dziś wiadomo, że interakcja i wymiana doświadczeń z innymi pasjonatami inspiruje i pozwala na poszerzenie naszych horyzontów.

Festiwal Robotyki Robocomp to wydarzenie dedykowane wszystkim zaintrygowanym zagadnieniami z dziedziny automatyki i robotyki. W tym roku odbędzie się już 9. edycja zawodów robotyki, organizowana przez Koło Naukowe Integra działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Co roku na festiwalu obecne są stoiska, prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki,automatyki, elektroniki czy informatyki. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych, dla których przewidziane jest wiele atrakcji, takich jak: szkolenia z programowania robotów, quizy z nagrodami oraz zabawy związane z tematyką robotyki.

W czasie festiwalu oczy wszystkich będą skierowane na  cieszące się bardzo dużą popularnością wydarzenie towarzyszące, czyli międzynarodowe zawody robotów. W poprzednich edycjach w rozgrywkach udział brało niemal 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest dla nas charakter edukacyjny wydarzenia.

Szczegółowe informację znajdziecie na stronie wydarzenia. Niebawem pojawi się tam również pełen harmonogram.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like