16.06.2014 – twórcy projektu „3 Kąty – nieistniejące dzieła architektury” pojawią się w Łódzkim Domu Kultury

0

Jak część z Was zapewne pamięta, w marcu tego roku objęliśmy patronatem medialnym bardzo ciekawą inicjatywę w postaci 3 Kąty – nieistniejące dzieła architektury. Jest to projekt prowadzony przez  Koło Naukowe Studentów Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej ”KĄT, polegający na odtwarzaniu za pomocą drukarek 3D nieistniejące już, zabytkowe budynki Łodzi. Do tej pory udało się wydrukować 5 takich obiektów, które zostały zaprezentowane na evencie Tydzień z Architekturą, mającym miejsce 23 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi. Teraz, w najbliższy poniedziałek 16 czerwca będzie można obejrzeć wydrukowane makiety po raz kolejny, tym razem w Łódzkim Domu Kultury.

Podczas wystawy w Teatrze Wielkim w Łodzi wystawiono cztery pierwsze makiety oraz ponad dwadzieścia plansz z prezentacjami modeli czekającymi na wydruk 3D. Dodatkowo piąty model – brama do Cmentarza Żydowskiego była drukowana na żywo. Docelowo planowanych jest co najmniej 20 makiet. Druk 3D odbywa się na urządzeniach użyczonych przez Printila.com, Get3D oraz p. Joannę Dominiak. Poniżej mini galeria zdjęć z tego wydarzenia…

Kolejna wystawa odbędzie się w poniedziałek 16 czerwca o godzinie 18:00, w Łódzkim Domu Kultury, przy ul. Traugutta 18. W imieniu organizatorów i swoim – serdecznie zapraszamy!

3 kąty plakat

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.