Już za tydzień – we wtorek 28 marca 2023 r. w Kielcach rozpocznie się kolejna edycja największych targów poświęconych technologiom przyrostowym w Polsce – Dni Druku 3D. Na wydarzeniu odbędzie się oficjalna, polska premiera przemysłowej drukarki 3D Markforged FX20, która zostanie zaprezentowana przez autoryzowanego przedstawiciela tej marki w kraju – 3D Phoenix. Firma zaprezentuje też szereg innych nowoczesnych maszyn i rozwiązań jakie posiada w swojej ofercie – wszystko będzie można obejrzeć na stoisku F58.

FX20 to pierwsza maszyna Markforged, która może drukować z ULTEM™ 9085 – niezwykle wytrzymałego filamentu, który wykazuje doskonałą odporność na dym i toksyczność (FST). W połączeniu z ciągłym włóknem węglowym można drukować jeszcze mocniejsze komponenty, w tym bardzo wytrzymałe części kompozytowe klasy lotniczej. ULTEM to jedna z najbardziej wytrzymałych tworzyw sztucznych wykorzystywanych w przemyśle i produkcji przyrostowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule z lutego br.

Markforged FX20 to niejedyna maszyna amerykańskiego producenta, jaka będzie prezentowana na targach – pojawi się również przemysłowa drukarka 3D X7 oraz seria mniejszych urządzeń desktopowych. 3D Phoenix zaprezentuje także drukarkę 3D typu SLS Sinterit LISA X, wraz ze stacją PHS do post-processingu. Na stoisku będą odbywały się także pokazy inżynierii odwrotnej z wykorzystaniem skanerów 3D smarttech3d. Z kolei na przeciwległym stanowisku zostanie zaprezentowana ultraszybka technologia do druku 3D w technologii LSPc od NEXA3D (stoisko F30).

Osoby zainteresowane premierą drukarki 3D Markforged mogą śledzić poświęcone temu wydarzenie na LinkedIn.

Dystrybutorem Markforged Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: materiały prasowe 3D Phoenix.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like