Już tylko dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia IX edycji Dni Druku 3D – najstarszej i największej imprezy targowej, poświęconej technologiom przyrostowym w Polsce. Wydarzenie jak co roku o tej porze odbędzie się na terenie Targów Kielce i po raz pierwszy w swojej historii będzie trwać aż trzy dni. Marcowe Dni Druku 3D są częścią Przemysłowej Wiosny, podczas której na terenie kompleksu targowego w Kielcach odbędzie się szereg imprez o charakterze przemysłowym.

Tegoroczne targi w Kielcach zostaną zorganizowane w jeszcze większej hali niż w zeszłym roku, a swój udział na nich zapowiedziało wiele firm reprezentujących tzw. wysokobudżetową branżę druku 3D i takie technologie jak druk 3D z metalu czy sproszkowanych tworzyw sztucznych. Oczywiście nie zabraknie firm, które uczestniczą w Dniach Druku 3D od samego początku.

Podczas wydarzenia odbędą się dodatkowo następujące imprezy targowe: IV Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, XXIII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, VIII Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, IV Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY, X Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON, XII Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO, X Targi Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING oraz X Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL.

Sponsorem głównym IX edycji Dni Druku 3D jest firma WOLF i to jej stoisko ma szansę wzbudzić największe zainteresowanie odwiedzających. Na ponad 200 metrach zostaną przedstawione firmy sprzedające drukarki 3D, producenci filamentu przeznaczonego do różnych zastosowań, a także nowoczesne rozwiązania z zakresu projektowania. Organizatorzy zapewniają, że jedno z prezentowanych rozwiązań będzie prawdziwą niespodzianką! Będzie tam też można zobaczyć firmy oferujące szeroką ofertę dla przemysłu. Oprócz tego partner WOLF’a – AKE Robotics pokaże dwa roboty. Oddzielną prezentację na stoisku będzie miała także Akademia3D.

Segment wysokobudżetowy będą reprezentowały takie firmy jak Bibus Menos, Infinnitech3D (marka należąca do RCIT), Materialise, CadXpert, IJ Paliga czy SOLVEERE. Po raz pierwszy na Dniach Druku 3D wystawią się także takie firmy jak FREDEN – jedyny na terenie Polski autoryzowany dystrybutor drukarek 3D Concept Laser, czy ProSolutions – dystrybutor Stratasys. Pojawią się również nowe firmy, jak chociażby Technology Applied – bardzo ambitny gracz na rynku kompleksowych usług druku 3D.

Branżę niskobudżetową będą reprezentowali weterani Dni Druku 3D – 3D Filamenty, 3D Printers, 7h7, Devil Design, Jelwek, Monkeyfab, Sygnis, czy Urbicum. Nie zabraknie premier nowych urządzeń i materiałów. Swoje stoisk będzie miało także Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D.

Dni Druku 3D to również możliwość wzięcia udziału w seminarium naukowym. Jak co roku zostało ono przygotowane przez organizatorów – SIT POLSKA wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx. Podczas dwóch dni wykładów będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli takich firm jak Renishaw, TRUMPF Polska, PZL Mielec oraz przedstawicieli nauki z takich uczelni jak ASP w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Wojskowej Akademii Technicznej i wielu innych.

Aby zarejestrować swój udział w targach, należy uczynić to przez stronę Targów Kielce. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia wkrótce pojawią się na oficjalnej stronie Dni Druku 3D oraz w kolejnych artykułach na łamach naszego portalu.

Centrum Druku 3D po raz dziewiąty jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News