Tydzień temu informowaliśmy o targach Additive Manufacturing Europe 2016, które odbędą się w dniach 28-30 czerwca w Amsterdamie. Są to jedne z największych targów poświęconych technologii druku 3D na Starym Kontynencie, w których udział wezmą czołowe firmy z branży. Wśród wystawców pojawią się aż cztery firmy z Polski. Do zapowiadanych wcześniej Zortraxa i 3D Phoenixa dołączą 3D Lab oraz Fiberlogy.

Podczas pierwszego dnia targów odbędzie się premiera nowego urządzenia Zortraxa. Nie będzie to prezentowany już wielokrotnie wcześniej Inventure, lecz zupełnie nowa drukarka 3D. 3D Phoenix, który jest głównym dystrybutorem Zortraxa w Polsce, będzie prezentował także inne urządzenia jakie posiada w ofercie, m.in. Sinterit Lisa, HBot3D, czy ZMorph.

Dość ciekawie zapowiada się udział warszawskiego 3D Lab, które jest kojarzone w Polsce przede wszystkim jako czołowy dystrybutor marki 3D Systems. W Amsterdamie 3D Lab zaprezentuje się jednak wyłącznie jako firma usługowa, specjalizująca się w profesjonalnych rozwiązaniach dla przemysłu, medycyny oraz segmentu edukacyjnego.

Gala CD3D 37

Fiberlogy – producent specjalistycznych filamentów, który funkcjonuje oficjalnie na rynku od marca br., będzie prezentował w Amsterdamie swoją paletę produktów. Przede wszystkim będzie to PLA HD oraz PLA Mineral. PLA HD nabiera właściwości ABS po wygrzaniu w piecu. W rezultacie, wydruk jest twardszy, zyskuje odporność temperaturową do 140°C i łatwo poddaje się obróbce mechanicznej. PLA Mineral to filament dedykowany architektom. Materiał po wydrukowaniu nie jest kruchy i jest lekko elastyczny. Posiada łatwą w obróbce satynową powierzchnię wydruku. Producent zapewnia, że perfekcyjnie odwzorowuje detale.

fiberlogy 1

Targi Additive Manufacturing Europe 2016 rozpoczynają się już w najbliższy wtorek.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like