3D Lab to polska firma, która może pochwalić się długim stażem w branży profesjonalnych technologii przyrostowych. Od niedawna przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko sprzedażą profesjonalnych i produkcyjnych maszyn do druku 3D oraz świadczeniem usług druku 3D – są oni jednocześnie twórcami rewolucyjnego urządzenia ATO ONE, atomizera do proszków metali.

Nadal jednak istotną częścią zakresu działania firmy są wdrożenia systemów do przemysłowego druku 3D z proszków metalicznych. Wśród ostatnich implementacji warto wyróżnić instalację oraz wdrożenie jednego z najnowocześniejszych systemów do druku 3D z metalu – maszynę Direct Metal Printing ProX320 w nowym centrum usługowo-produkcyjnym profesjonalnego druku 3D – w firmie 3D-TAL.

Instalacja objęła pełne wyposażenie pracowni w dwie maszyny do przyrostowego druku 3D- produkcyjną drukarkę ProX DMP 320 do przetapiania proszków metali oraz profesjonalną maszynę ProJet660 do szybkiego, koncepcyjnego prototypowania w kolorze.ProX DMP 320 jest wysokowydajnym urządzeniem do druku 3D, wyróżniającym się wyjątkowo dużym polem roboczym o wymiarach 275 x 275 x 420 mm, co zapewnia wysoką wydajność i możliwość tworzenia części o dużych rozmiarach w jednym procesie druku.

Obecnie jest to najwyższy model do druku 3D w metalach znajdujący się w ofercie 3D Systems. Do najbardziej charakterystycznych cech, które wyróżniają maszynę na tle innych rozwiązań należą m.in.

  • wymienne komory robocze do sprawnego przezbrojenia systemu pomiędzy różnymi proszkami metali,
  • innowacyjna pompa próżniowa zapewniająca błyskawiczne obniżenie poziomu tlenu w komorze roboczej,
  • ekonomiczne zużycie gazów technicznych w trakcie procesu budowy modeli.

Niski poziom tlenu w komorze (poniżej 25ppm) stanowi gwarancję wysokiej wytrzymałości oraz czystości chemicznej tworzonych części. Zestaw jest wspierany przez  kompleksowe oprogramowanie 3D Xpert, które zapewnia dużą swobodę przy zachowaniu pełnej kontroli przygotowania modeli, a także zaawansowane wsparcie użytkownika w zakresie produkcji.Elastyczność samego urządzenia, idąca w parze z łatwością przezbrojenia na kolejny materiał budulcowy oznacza dla użytkowników przewagę konkurencyjną oraz uniwersalne wykorzystanie systemu przy bardziej skomplikowanych aplikacjach w różnego rodzaju branżach, m.in. sektorze narzędziowym, lotniczym, motoryzacyjnym czy medycznym. Co więcej, ProX DMP320 jest również łatwo skalowalny do dużej produkcji.Z kolei  profesjonalna drukarka proszkowa ProJet660Pro stanowi doskonałe uzupełnienie pracowni w zakresie ekonomicznego szybkiego prototypowania na potrzeby wstępnej weryfikacji geometrii brył.

Dla firmy 3D TAL wdrożony system jest doskonałym narzędziem, umożliwiającym produkcję detali w technologii przyrostowej o najwyższej jakości przy jednoczesnej redukcji czasu oraz kosztów.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News