Zaledwie tydzień temu informowaliśmy, że 3D Lab – czołowy dystrybutor wysokobudżetowych drukarek 3D wprowadził do oferty maszyny drukujące z metalu niemieckiej firmy OR Laser. Na trwających właśnie targach 3D Solutions w Poznaniu, będących częścią targów ITM Polska, 3D Lab sprzedał pierwszy egzemplarz nowej drukarki 3D – ORLAS CREATOR Laboratorium Dentystycznemu z Wrocławia. Dodatkowo, dzień wcześniej firma otrzymała z rąk organizatorów targów – MTP, okolicznościową nagrodę z okazji 10-lecia istnienia.

OR Laser to niemiecka firma powstała w 1997 roku w Dieburgu, niedaleko Frankfurtu nad Menem. Posiada w swojej ofercie ponad 30 typów maszyn, m.in. do spawania laserowego, grawerowania, wycinania czy napawania. ORLAS CREATOR jest pierwszą drukarką 3D firmy i drukuje w technologii SLM – selektywnego topienia sproszkowanego metalu wiązką lasera. 3D Lab to z kolei jedna z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku firm dystrybucyjnych z sektora druku 3D. Początkowo sprzedawała maszyny proszkowe Z Corporation, a po jej przejęciu przez 3D Systems, została oficjalnym dystrybutorem amerykańskiego giganta, oferując od 2012 r. jego pełne portfolio produktowe.

ORLAS CREATOR posiada obszar roboczy na poziomie średnicy ∅100 mm i osi Z o wysokości 100 mm. Wysokość drukowanej warstwy to zakres 20-100 μ. Do druku 3D wykorzystywany jest laser Yb Fibre Laser o mocy 250 W. Średnica wiązki to min. 40 μ, a prędkość skanowania wynosi od 20 m/s do 6 m/s. Oprócz precyzji wydruków, charakteryzuje się także bardzo atrakcyjną ceną, niedostępną dla większości urządzeń drukujących w technologii SLM lub pokrewnych.

Drukarkę 3D można obejrzeć na żywo jeszcze w piątek 09.06.2017 r., podczas 3D Solutions w Poznaniu. Niezależnie od tego urządzenia, 3D Lab prezentuje inną drukarkę 3D – ProX 100 produkcji 3D Systems, która również niedawno znalazła pierwszego klienta w Polsce.

Jakub Rozpendowski (3D Lab) z nagrodą wręczoną przez MTP z okazji 10-lecia istnienia spółki

Źródło: www.3dsolutions.mtp.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like