Stratasys, to gigant branży druku 3D, który lubi mieć wszystko pod kontrolą. Dotyczy to też między innymi wykupowania dobrze rokujących firm, a wraz z nimi opracowanych przez nie technologii. W związku z tym spółka posiada wiele firm zależnych, a jedną z nich jest Solidscape, specjalista od produkcji drukarek 3D woskowych, charakteryzujących się bardzo wysoką dokładnością. Ich przeznaczeniem jest głównie branża jubilerska. Firma zaprezentowała właśnie serię nowych modeli urządzeń, przeznaczonych dla tego właśnie sektora.

Seria S300 przeznaczona jest przede wszystkim dla jubilerów, firm świadczących związanych z tym usług oraz innych podmiotów, zajmujących się szeroko pojętym odlewnictwem.

Jak zauważył Fabio Esposito, prezes Solidscape, stale rozwijający się rynek wyrobów jubilerskich, potrzebuje do realizacji swoich pomysłów coraz to dokładniejszych drukarek 3D. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, kierowana przez niego firma, zaprezentowała właśnie dwie nowe maszyny S350 oraz S370, jak również dwa nowe materiały do druku 3D. Według producenta mają one zapewnić „unikalną dokładność, precyzję oraz niezawodność w drukowaniu modeli 3D”.

Nowe drukarki 3D Solidscape wyposażono między innymi w przeprojektowany system dostarczania oraz kontroli temperatury materiału. Oba urządzenia pracują w oparciu o autorską technologię Smooth Curvature Printing (SCP), która łączy w sobie drukowanie z materiałów woskowych (nakrapianych przez specjalną głowicę), z precyzyjnym frezowaniem powierzchni, które jest w stanie zapewnić idealnie gładką strukturę modelu z rozdzielczością sięgającą 6 mikrometrów. Wykonane wydruki nie wymagają już więc dodatkowych nakładów pracy na ich wygładzanie.

Dwa nowe tworzywa to Midas oraz Melt-J. Pierwszy z nich zapewnia bezresztkowe spalanie mdelu, pozwalające na uzyskanie czystej formy bez pozostałości popiołów oraz charakteryzuje się minimalną rozszerzalnością cieplną. Sprawdza się idealnie dla odlewów z różnych metali, w tym na przykład z platyny. Melt-J to nietoksyczny, rozpuszczalny materiał podporowy, który eliminuje konieczność stosowania, trudnych do usunięcia podpór stałych.

Wszystkie zaprezentowane przez Solidscape nowości można było zobaczyć na zakończonych właśnie targach JCK w Las Vegas.

Źródło: www.3ders.org

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like