3D Phoenix – jeden z największych dostawców przemysłowych drukarek 3D w Polsce, nawiązał współpracę z Meltio – producentem rewolucyjnej technologii laserowego nanoszenia metali. 3D Phoenix odegra kluczową rolę w dystrybucji i wsparciu rozwiązań druku 3D z metalu Meltio na polskim rynku jako oficjalny partner sprzedaży.

Meltio oferuje pionierskie rozwiązanie druku 3D metalu, które umożliwia zastosowania przemysłowe, oparte na procesie korzystającym z drutu spawalniczego – najbezpieczniejszego, najczystszy i najbardziej dostępnego materiału wsadowego na rynku. 3D Phoenix skupi się na budowaniu wsparcia dla technologii tej firmy w Polsce, współpracując i rozwijając możliwości biznesowe w partnerstwie z ośrodkami technologicznymi, firmami zajmującymi się obrabiarkami CNC, integratorami robotycznymi, uczelniami oraz przemysłem.

W Polsce potencjał rynku druku 3D metalu z wykorzystaniem drutu i lasera opiera się na tradycyjnych procesach obróbki, ale trend absorbowania nowych technologii, ze szczególnym naciskiem na druk 3D, zdobywa coraz większą popularność od pewnego czasu.

„Jesteśmy podekscytowani naszym nowym partnerstwem z Meltio, ponieważ jest to przełomowy moment dla polskiego przemysłu. Bez względu na to, czy nasz klient szuka konwencjonalnej drukarki 3D do metali, czy też systemu drukującego zintegrowanego z obrabiarką CNC, który płynnie łączy procesy dodawania i odejmowania materiału, wykorzystując najlepsze aspekty obu technologii, czy może preferuje integrację z ramieniem robotycznym dla większej swobody w tworzeniu dużych, skomplikowanych części i innowacyjnych powłok zewnętrznych – z Meltio dostosujemy się do każdej z tych sytuacji. Ta technologia otwiera zupełnie nowe możliwości w produkcji części z metalu” – powiedział Rafał Pancewicz, Dyrektor Rozwoju Biznesu w firmie 3D Phoenix.

Tomasz Garniec, kierownik sprzedaży Meltio w Polsce dodaje: „Jako zespół Meltio jesteśmy szczęśliwi, że nasze długotrwałe wysiłki w poszukiwaniu dobrego partnera w Polsce zakończyły się sukcesem. Firma 3D Phoenix doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Firma z Łomianek jest doświadczonym dostawcą urządzeń do druku 3D, ale skupia się na inżynierii i rozwiązaniach przemysłowych. Polska, jako gospodarka licząca niemal 40 milionów ludzi w środkowo-wschodniej części Europy, posiada rozwiniętą gospodarkę, w której działają ogromne firmy górnicze, duży sektor motoryzacyjny, rozległy sektor produkcji obronnej, ale także przemysł ciężki, w dużej mierze oparty na inżynierii odlewniczej. Polska od wielu lat jest jednym z głównych graczy na światowym rynku przemysłowej obróbki metali – więc to dobre miejsce dla Meltio do rozwoju”.

3D Phoenix specjalizuje się w dostarczaniu wydajnych przemysłowych drukarek 3D w Polsce od niemal 10 lat. Zespół składa się z specjalistów o wieloletnim doświadczeniu, którzy znają technologie produkcyjne, umiejętnie je adaptują i optymalizują procesy produkcyjne. Dzięki własnemu parkowi technologicznemu są w stanie wspierać klienta na każdym etapie projektu.

Meltio podnosi druk 3D metalu na wyższy poziom, rozwijając wydajne, dostępne i łatwe w użyciu rozwiązania, oparte na technologii laserowego nanoszenia metali z użyciem drutu. Misją firmy jest dostarczanie klientom pionierskie systemy do druku 3D z metalu, które są niezawodne, bezpieczne i wysokowydajne.

Źródło: materiały prasowe 3D Phoenix i Meltio

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like