3D Systems wydało oświadczenie w sprawie trwającej współpracy firmy z Align Technology – amerykańskim producentem skanerów 3D i przezroczystych nakładek Invisalign stosowanych w ortodoncji. Oświadczenie jest odpowiedzią na liczne zapytania akcjonariuszy 3D Systems związane z niedawnym ogłoszeniem przez Align, że zawarła ona umowę przejęcia niemieckiej firmy Cubicure Gmbh.

25-letnia współpraca 3D Systems z Align, w ramach której 3D Systems dostarcza sprzęt, materiały, oprogramowanie i usługi w związku z produkcją nakładek protetycznych, pozostaje niezachwiana. Align wykorzystuje w codziennej pracy setki drukarek 3D Systems, produkując ponad milion części dziennie i w dalszym ciągu współpracuje z firmą w celu wspierania swoich działań. Prognozy 3D Systems pozostają niezmienione i uwzględniają istniejące partnerstwo Align z Cubicure.

„3D Systems w dalszym ciągu jest kluczowym partnerem Align” – powiedział Emory Wright, wiceprezes wykonawczy Align Technology ds. operacji globalnych. „Współpracowaliśmy z nimi przez ostatnie 25 lat, aby przekształcić technologię prototypowania w system produkcji masowej. Przez te lata udało nam się poczynić znaczne postępy w zakresie dokładności i produktywności technologii i będziemy nadal z nimi współpracować, aby w przyszłości udoskonalać druk 3D nakładek ortodontycznych”.

Projekty badawczo-rozwojowe przejętej przez Align firmy Cubicure w zakresie bezpośredniego druku 3D nakładek nie miały wpływu na 3D Systems. Firma kontynuuje postępy w technologii ich produkcji dzięki własnym badaniom i zwiększa swoje możliwości w zakresie produkcji przyrostowej nakładek.

Źródło: www.3dsystems.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like