3D Systems ogłosiło premierę ProJet MJP 2500W Plus - nowej drukarki 3D zaprojektowanej specjalnie do produkcji złożonych, wysokiej jakości wzorów biżuterii wytwarzanej z czystego wosku. Firma twierdzi, że maszyna może w ciągu kilku godzin wytworzyć odlewy gotowe do dalszego przetwarzania wykonane w 100% z wosku o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Nowa maszyna umożliwia tworzenie wzorów, które wymagają mniej wykańczania, zmniejszając ilość odpadów metali szlachetnych. Pozwala to na „szybkie i ekonomiczne” tworzenie, powtarzanie i produkcję wszystkich stylów biżuterii, w tym złożonych geometrii, zgodnie z systemami 3D. 3D Systems twierdzi, że wymóg ręcznego polerowania może stanowić „znaczące” obciążenie zasobów, zarównowśród pracowników pracowni jubilerskich, jak i w postaci materiałów, co negatywnie wpływa na rentowność. Aby sprostać temu wyzwaniu, drukarka 3D ProJet MJP 2500W Plus zawiera nowy tryb drukowania ZHD, który zapewnia nawet dwukrotną poprawę rozdzielczości pionowej bez wzrostu zużycia materiału woskowego.

Uzyskane wykończenie powierzchni zmniejsza potrzebę ręcznego polerowania końcowych części, minimalizując utratę złota lub innych metali szlachetnych, co według 3D Systems może pozytywnie wpłynąć na rentowność zakładów jubilerskich. Zmniejszona potrzeba polerowania pozwala klientom tworzyć coraz bardziej złożone projekty. ProJet MJP 2500W Plus został zaprojektowany tak, aby pomóc klientom zwiększyć przepustowość nawet o 25% w porównaniu z obecnie dostępnymi rozwiązaniami.

Nowa drukarka 3D drukuje z wosku obiekty wyposażone w ostre krawędzie i wyraźnie zaznaczone detalami. Wosk Visijet topi się jak standardowe woski odlewnicze, bez zawartości popiołu, co zapewnia odlewy wolne od wad. Materiał jest trwały w obsłudze i odlewaniu drobnych detali, a kontrastowe kolory pozwalają na łatwą wizualizację szczegółów.

Źródło: www.3dsystems.com
Grafika: www.3dsystems.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like