Spectrum Filaments rozszerza globalną dystrybucję swoich materiałów w Ameryce Północnej. Oficjalnym dystrybutorem materiałów na terenie Stanów Zjednoczonych została firma 3DGence America, będąca podmiotem niezależnym w stosunku do europejskiej dywizji.

W ofercie 3DGence America dostępne są drukarki 3D marki 3DGence oraz filamenty Spectrum Filaments, co czyni firmę wyłącznym dostawcą materiałów polskiego producenta na terenie Ameryki Północnej.

W sklepie internetowym 3DGence America dostępna jest obecnie szeroka gama filamentów, która podzielona została na trzy kategorie – commodity, profesional, high performance. W sklepie znajdziemy zarówno materiały podstawowe, inżynieryjne jak i specjalne.

Niebawem, w ofercie amerykańskiego dystrybutora pojawi się również ABS Medical, materiał wyprodukowany z granulatu ABS spełniającego wymagania zgodności biologicznej certyfikatów USP w klasie VI lub ISO 10993-1, co gwarantuje, że jest biokompatybilny do 30 dni w kontakcie z ludzkim ciałem (stosowanie miejscowe).

Wielki popyt na ABS Medical

W obecnej sytuacji, zapotrzebowanie na filamenty kompatybilne jest wyższe niż wcześniej. ABS Medical pozwala na druk 3D elementów, które mogą zostać dopuszczone od kontaktu z skórą, pozwalając na bezpieczne użytkowanie drukowanych 3D elementów, które zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów. Obecnie, materiał jest dostępny od ręki w sklepie internetowym – niebawem jednak, z uwagi na gigantyczne zainteresowanie materiałem, czas oczekiwania może się wydłużyć. Firma dopuszcza jednak możliwość składania zamówień „back order”.

W ofercie Spectrum Filaments dostępny jest również materiał PET-G FX120, który może być poddawany sterylizacji parowej do 120 °C , przez co również, z powiedzenie, stosować można go do tworzenia elementów środków ochrony indywidualnej.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like