6K Additive – producent zrównoważonych stopów metali do wytwarzania przyrostowego, ogłosił przejęcie firmy Global Metal Powders (GMP). Przejęcie zapewnia dodatkowe, zastrzeżone możliwości produkcyjne i recyklingowe wykorzystywane w przygotowaniu materiału przed procesem sferoidyzacji UniMelt rozwijanym przez 6K Additive. W połączeniu z niedawno ogłoszonym podwojeniem mocy produkcyjnych, przejęcie umacnia pozycję firmy jako światowego lidera w zrównoważonej produkcji tytanu i proszków metali ogniotrwałych.

Wykorzystując zastrzeżoną technologię GMP, 6K Additive będzie wytwarzać niestandardowe proszki z wielu różnych strumieni odwracalnych stopów metali, w tym tytanu (Ti), chromu (Cr), molibdenu (Mo), niobu (Nb), tantalu (Ta) i wolframu (W). Zakład produkcyjny GMP mieści się w New Castle w Pensylwanii, w USA i 6K Additive będzie kontynuować procesy produkcyjne w tym miejscu.

6K Additive jest pierwszym na świecie producentem proszków metali do druku 3D wytwarzanych ze zrównoważonych źródeł i oferuje pełną gamę proszków premium, w tym nikiel, tytan, miedź, stal nierdzewną, stopy aluminium i metale ogniotrwałe, takie jak wolfram, niob i ren. Opatentowany system UniMelt to jedyny na świecie mikrofalowy system plazmowy do produkcji proszków na skalę produkcyjną, z wysoce jednolitą i precyzyjną strefą plazmy, zerowym zanieczyszczeniem i możliwością produkcji o dużej przepustowości.

W zeszłym roku firma opublikowała wyniki badania LCA przeprowadzonego przez Foresight Management, porównującego wpływ na środowisko technologii plazmy mikrofalowej UniMelt z obecnymi technologiami atomizacji służącymi do produkcji proszków metali. Wyniki wykazały redukcję zużycia energii i emisji dwutlenku węgla o 90% w przypadku stopów na bazie niklu i 75% redukcję w przypadku stopów tytanu.

Źródło: materiały prasowe 6K Additive

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like