Meltio, producent technologii laserowego osadzania metali w postaci drutu, ogłosza dwie nominacje: Tomasza Garniec na stanowisko Country Managera na terenie Polski i Moisés Moza Sánchez na stanowisko Sales Managera na region DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria). Nominacje te wpisują się w plany rozwoju firmy w całej Unii Europejskiej, szczególnie we wschodnich i środkowych krajach Europy. Rozwiązania Meltio to: drukarka 3D do metali Meltio M450, integracja z robotami przemysłowymi Meltio Engine, integracja z frezarkami CNC Meltio Engine oraz oprogramowanie Meltio Robot Cell i Meltio Space.

Tomasz Garniec posiada ponad 15-letnie doświadczenie pozyskane w różnych branżach w działach eksportu i prowadząc procesy wdrażania rozwiązań przemysłowych dla firm produkcyjnych. Wcześniej zajmował m.in. stanowiska kierownicze w Omni3D, P.Z. Panepol i Biuro Plus. Realizował także plany komercyjne promujące produkcję przyrostową dla klientów na polskim rynku – w szczególności promowanie lokalnej produkcji, która umożliwia firmom rozpoczęcie własnej produkcji za pomocą drukarek 3D lub możliwość szybkiego i łatwego zamawiania produktów na żądanie.

„Jestem zachwycony możliwością dołączenia do zespołu Meltio. To świetna okazja, aby poczuć prawdziwe przemysłowe zastosowanie wytwarzania przyrostowego. Rozwiązania Meltio mają być kolejnym krokiem rewolucji przemysłowej, a ja chcę być tego świadomy i zmieniać Polskę.”

Role Tomasza i Moisésa, które oficjalnie rozpoczęły się w październiku 2023 r. (a w przypadku Moisésa w III kwartale 2023 r.), mają na celu zarówno wzrost przychodów, jak i budowanie silnych relacji z głównymi partnerami, producentami, branżami i innymi podmiotami, które chcą usprawnić procesy przemysłowe dzięki technologiom oferowanym przez Meltio.

W ramach strategii Meltio mającej na celu wzmocnienie struktury sprzedaży w regionie DACH – Niemczech, Austrii i Szwajcarii, firma mianowała Moisésa Mozę na nowego menedżera sprzedaży w regionie Europy Zachodniej. Moisés ma rozległe doświadczenie w sektorze wytwarzania przyrostowego, gdzie wdrażał strategie sprzedaży w firmach Kaut-Bullinger 3D i Gutach, a także w innych niemieckich firmach międzynarodowych.

„Dla mnie to wielka odpowiedzialność i zaszczyt móc przyczynić się do rosnącego zapotrzebowania przemysłowego w regionie DACH, Niemczech, Austrii i Szwajcarii na naszą unikalną i opatentowaną technologię laserowego druku 3D z metalu w formie drutu. Niemcy są potęgą przemysłową i coraz więcej firm wdraża nasze rozwiązania w zakresie druku 3D w metalu, które usprawniają ich procesy produkcyjne i obniżają koszty w porównaniu z tradycyjnymi metodami produkcji.” – mówi Moisés Moza Sánchez.

Meltio na Formnext 2023

Aby promować korzyści płynące z lokalnej produkcji i rozwiązań w zakresie druku 3D, Melto będzie obecne na targach Formnext 2023 we Frankfurcie nad Menem. Firma będzie prezentować się w hali 12.0, przy stoisku C101.

Meltio to hiszpańska firma opracowująca i produkująca wysokowydajne, niedrogie i łatwe w użyciu rozwiązania do druku 3D z metalu z wykorzystaniem technologii osadzania metalu za pomocą lasera (LMD). Meltio opracowuje i produkuje produkty przeznaczone dla klientów końcowych oraz organizacji badawczo-rozwojowych. Obecne portfolio rozwiązań metalowych obejmuje drukarkę 3D do metalu Meltio M450, integrację CNC Meltio Engine, która zamienia praktycznie każdą maszynę CNC w potężne hybrydowe centrum produkcyjne oraz integrację robotów Meltio Engine, która jest idealną platformą do dużych i złożonych projektów.

Wszystkie systemy korzystają z tego samego opatentowanego procesu opartego na LMD (rodzaj procesu osadzania energii kierowanej (DED)), umożliwiającego wytwarzanie części przy użyciu powszechnie dostępnego drutu spawalniczego.

Źródło: materiały prasowe Meltio

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like