ABC Data, wiodący dystrybutor rozwiązań IT w Polsce i regionie CEE, w tym drukarek 3D oraz materiałów eksploatacyjnych do drukarek 3D, poszerzył swoją ofertę o profesjonalne skanery 3D. Dystrybutor wprowadza do sprzedaży urządzenia EinScan-S renomowanego, chińskiego producenta – firmy Shining3D.

W świecie druku przestrzennego Shining 3D znany jest z produkcji wysokiej jakości profesjonalnych skanerów 3D przeznaczonych do kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej. EinScan-S to model skierowany do użytkowników wykorzystujących technologie przyrostowe w pracy zawodowej, jak również do szkół i uczelni wyższych. Wyróżniają go niewielkie rozmiary – z powodzeniem mieści się na blacie stołu lub biurka – oraz duża prostota obsługi. Dołączane do urządzenia intuicyjne oprogramowanie automatyzuje większość procesów związanych ze skanowaniem, dzięki czemu z użytkowaniem sprzętu nie powinny mieć problemów nawet osoby mające po raz pierwszy styczność ze skanowaniem 3D.

W zestawie ze skanerem użytkownik otrzymuje również mobilny statyw, automatyczny stolik obrotowy oraz płytę do auto-kalibracji sprzętu. Oprogramowanie dostarczane wraz z modelem EinScan-S automatycznie łączy pojedyncze skany, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już naklejać znaczników pozycjonujących, jak ma to miejsce w wielu innych urządzeniach tego typu. Wykonywane skany 3D charakteryzują się dużą dokładnością wynoszącą <0.1 mm oraz wysoką rozdzielczością, a co więcej ewentualne szumy są na nich automatycznie usuwane. Dzięki temu uzyskany obraz nie wymaga dalszej obróbki. Ze sprzętu można korzystać w trybie automatycznym, przy użyciu stolika obrotowego, lub swobodnym, gdzie sprzęt ustawiany jest ręcznie w różnych pozycjach.

Wszystkie te zalety, w połączeniu z przystępną ceną zakupu sprawiają, że EinScan-S to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małego i średniego biznesu, jak i sektora edukacyjnego, a w szczególności uczelni wyższych o profilu technicznym. Urządzenie jest już dostępne dla klientów ABC Data w systemie Interlink.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Comments

  1. Mam ten skaner od 3 m-cy. Kupiłem go przez Aliexpress bo było dużo taniej niż w Polsce. Niestety cena adekwatna do jakości – typowy chiński plaścior. Oprogramowanie to porażka- niestabilne i wywala się.

  2. @3dproto:disqus A używasz już softu w wersji 2.1? Sporo się zmieniło, jest kilka przydatnych funkcji, można np. zdecydować czy bryła ma być łatana czy nie itp. Wydaje mi się że jest też stabilniejszy.

Comments are closed.

You may also like