AddUp – francuski producent przemysłowych drukarek 3D do metalu, ogłosił mianowanie Juliena Marcilly’ego na stanowisko dyrektora generalnego. Marcilly dołączył do firmy w 2019 r. jako zastępca dyrektora generalnego, po spędzeniu 15 lat na stanowiskach kierowniczych w Grupie Fives, która założyła AddUp w 2015 r. we wspólnym przedsięwzięciu z koncernem Michelin. Marcilly zastąpił na stanowisku byłego dyrektora generalnego Franka Moreau.

AddUp specjalizuje się w produkcji maszyn opartych na stapianiu proszków metali wiązką lasera, wykorzystywanych w zastosowaniach przemysłowych. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. Thales i Zeda. Nowy CEO firmy jest przekonany o pozycji tej technologii, która zmienia sposób w jaki produkowane są części w dużych firm przemysłowych i jako dyrektor generalny będzie skupiał się na produktywności i powtarzalności, zrównoważonym rozwoju, monitorowaniu oprogramowania i zarządzaniu danymi.

„AddUp to producent zajmujący się produkcją przyrostową, zbudowany w oparciu o rodowód naszych spółek-matek – pionierów branży: Michelin i Fives” – mówi Marcilly. „Rozumiemy świat produkcji, ponieważ z niego się zrodziliśmy. Rozumiemy wyzwania przemysłowe, ponieważ sami je przeżywaliśmy. Dlatego właśnie industrializujemy produkcję przyrostową. Wiemy, jak je wykorzystać, zakwalifikować i skalować, dzięki czemu jest to niezawodne i powtarzalne rozwiązanie dla naszych klientów.”

Jako dyrektor generalny Fives Conveying Marcilly był odpowiedzialny za wyposażenie największych producentów samochodów na świecie w inteligentne rozwiązania automatyzacyjne. Wcześniej Marcilly pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w Fives Stein, wspierając duże projekty i optymalizując linie produkcyjne dla producentów stali i szkła w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Zgodnie z komunikatem prasowym AddUp planuje wykorzystać doświadczenie Marcilly w zakresie międzynarodowych wyzwań produkcyjnych, takich jak zakłócenia w łańcuchu dostaw, wdrażanie technologii, automatyzacja i zrównoważony rozwój, aby rozwijać się i wchodzić na nowe rynki.

„AddUp dysponuje nie tylko najlepszymi w swojej klasie maszynami PBF i DED, ale także najlepszym w swojej klasie zespołem serwisowym, który w pełni wspiera naszych klientów na całej ich drodze do wytwarzania przyrostowego, od projektu po produkcję i kwalifikację” – dodał Marcilly. „Jestem podekscytowany perspektywą wytwarzania przyrostowego i dumny, że jestem w czołówce firmy AddUp, uprzemysławiając technologię, aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom producentów. Nie mogę się doczekać kierowania tak innowacyjną firmą i napędzania rozwoju naszej branży.”

Źródło: www.addupsolutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like