XJet ogłasił nawiązanie współpracy z XOLUTIONS – włoską grupą w skład której wchodzą firmy Bluclad S.p.A. i Progold S.p.A. Pierwsza jest liderem na rynku rozwiązań w zakresie galwanizacji akcesoriów metalowych w branży luksusowej mody, a druga wyznacza standardy w zakresie wzorcowych stopów metali w produkcji biżuterii. XOLUTIONS zakupiło drukarkę 3D XJet Carmel 1400M AM produkcji XJet w celu napędzania badań i rozwoju w zakresie zastosowania tej technologii w sektorze luksusowej mody i biżuterii.

Według Damiano Zito, dyrektora generalnego Progold (firmy XOLUTIONS), rozdzielczość i gładkość powierzchni produkowanych na drukarce 3D elementów, były kluczowymi czynnikami tej współpracy. „Technologia XJet doskonale pasuje do potrzeb rynku luksusowego. Wykończenie powierzchni i rozdzielczość – kluczowe dla tego rynku – osiągane przez technologię NanoParticle Jetting to krok naprzód w stosunku do tego, co może zapewnić jakakolwiek inna technologia AM. Po prostu nie ma porównania”.

Posunięcie to jest częścią szerszej strategii firm wchodzących w skaład grupy XOLUTIONS, mającej na celu odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości akcesoria ze stali nierdzewnej. Gwałtowny wzrost popytu skłonił grupę do ulepszenia swojej propozycji wartości poprzez wprowadzenie rozwiązania, które znacząco pomoże jej klientom będącym producentami akcesoriów modowych w zaspokojeniu tej potrzeby. Technologia XJet ma służyć do eleganckiego i skutecznego wypełnienia tej luki.

Kolekcja modnych akcesoriów wykonanych na drukarce 3D XJet Carmel 1400M zostanie zaprezentowana w T-GOLD Hall 9, stoisko 221 podczas Vicenzaoro Jewellery Boutique Show w Vicenzy w styczniu 2024 r.

Źródło: materiały prasowe XJet

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D