1000 Kelvin – firma zajmująca się oprogramowaniem do druku 3D, nawiązała współpracę z Fieldmade – firmą rozwijającą technologię mobilną produkcją w trudnych warunkach, aby zwiększyć wykorzystanie druku 3D na linii frontu w warunkach wojennych. Współpracę ogłoszono podczas targów Military Additive Manufacturing (MilAM) oraz Technology Showcase. Współpraca ma na celu poprawę gotowości strategicznej i zdolności operacyjnych w sektorze wojskowym.

1000 Kelvin specjalizujące się w rozwoju oprogramowania do druku 3D, współpracuje z Fieldmade, która zajmuje się mobilną produkcją w trudnych warunkach, aby rozszerzyć wykorzystanie druku 3D na liniach frontu. Celem współpracy jest zwiększenie gotowości strategicznej i operacyjnej w sektorze wojskowym. Dzięki połączeniu sił, możliwe będzie drukowanie części w terenie. Platforma 1000 Kelvin, AMAIZE, wykorzystująca AI do optymalizacji procesów druku 3D, będzie współpracować z mobilnymi modułami druku 3D Fieldmade z serii NOMAD. Współpraca ta ma na celu zapewnienie efektywnego wdrożenia technologii druku 3D w trudnych warunkach, co może przynieść oszczędności czasu i kosztów, a nawet uratować życie w krytycznych sytuacjach wojskowych.

Fieldmade ma długą historię współpracy z norweskimi siłami zbrojnymi i innymi podmiotami z branży obronnej, co daje pewność, że obydwie firmy mogą zwiększyć efektywność wdrażania wytwarzania przyrostowego w trudnych środowiskach. Obie firmy uważają, że łącząc swoje zasoby, zapewnią kompleksowe rozwiązanie w zakresie dodatków, które umożliwi szybką produkcję części o wysokiej jakości.

Dyrektor zarządzający Fieldmade – Jostein Olsen, podkreślił, że integracja AMAIZE z ich produktami to ważny krok ku celowi łatwiejszego wdrożenia mobilnego druku 3D. Omar Fergani – CEO 1000 Kelvin, dodał, że połączenie sił nie tylko przyczyni się do postępu technologicznego, ale także może pomóc oszczędzać czas i koszty produkcji części w trudnych warunkach.

Źródło: www.1000kelvin.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like