W dniach 17–21 października 2023 r. w miejscowości Friedrichshafen w Niemczech, odbędzie się kolejna edycja targów Fakuma, które są jednymi z kluczowych targów przetwórstwa tworzyw sztucznych. Arburg - jedna z największych firm produkujących systemy do formowania wtryskowego, która od ponad dekady działa także w branży druku 3D, zaprezentuje pełną ofertę swoich maszyn, w tym nowe drukarki 3D - Freeformer 750-3X i innovatiQ TiQ 2.

Freeformer 750-3X to wysokotemperaturowa drukarka 3D, umożliwiająca pracę z granulatem Ultem 9085. Komora robocza może zostać podgrzana do temperatury 200°C, a sam proces druku 3D odbywa się w temperaturze do 450°C. Znaczące zwiększenie obszaru roboczego do poziomu około 750 centymetrów kwadratowych, pozwala na przemysłową produkcję dużych komponentów funkcjonalnych lub małych serii.

W kontekście zrównoważonej produkcji Arburg opiera się na samodzielnie opracowanym systemie sterowania Gestica i specjalnie zoptymalizowanym przygotowaniu danych, aby zmaksymalizować stabilność procesu, jakość produkowanych części i czas wydruku 3D, co zmniejsza zarówno koszty jednostkowe, jak i zużycie materiałów. Platforma „ProcessLog” również odgrywa tutaj kluczową rolę, ponieważ umożliwia ciągłą dokumentację i identyfikowalność każdego wyprodukowanego komponentu, zapewniając przejrzystość procesów produkcyjnych i pomagając znacznie zmniejszyć ilość braków i błędów.

innovatiQ TiQ 2, to z kolei kompaktowa drukarka 3D, która pracuje z filamentami na bazie m.in. poliamidzu (PA) i polipropylenu (PP). Urządzenie działa w oparciu o technologię Fused Filament Fabrication (FFF) i stanowi szczególnie ekonomiczne rozwiązanie na początek produkcji przyrostowej, zwłaszcza że imponuje również otwartym systemem materiałów.

Źródło: www.arburg.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News