HP ogłosiło rozpoczęcie współpracy z Brooks Running – firmą produkującą odzież do biegania i spółką zależną Berkshire Hathaway, w celu opracowania Exhilirate-BL – butów stworzonych przy użyciu technologii Multi Jet Fusion. Brooks Running twierdzi, że obuwie opracowane przez BlueLine Lab przoduje w zakresie technologii, badań biomechanicznych i zaawansowanej inżynierii w celu zwiększenia jakości butów do biegania.

Brooks Exhilirate-BL wykorzystują technologię 3DNA – podeszwę środkową wydrukowaną w 3D, która zapewnia dynamiczny i sprężysty bieg. Firma twierdzi, że buty zostały specjalnie zaprojektowane i dostosowane do rozmiarów na podstawie danych biegacza, dzięki czemu każdy posiada optymalną amortyzację i sprężystość przy każdym kroku. Technologia Multi Jet Fusion ma dodatkowo zapewniać większy zwrot energii niż 90% podeszew środkowych dostępnych obecnie na rynku butów do biegania.

Wykorzystanie technologii druku 3D firmy HP pozwoliło firmie dopracować elementy podeszwy środkowej co do milimetra w sposób, który w innym przypadku nie byłby możliwy. Równocześnie Brooks podkreśla, że dopiero poznaje w jaki sposób może zmienić wrażenia pod stopami biegacza i wykorzystać druk 3D, aby zapewnić najwyższej jakości wrażenia podczas biegu.

Brooks wypuści ograniczoną liczbę par Exhilarate-BL w ramach programu testów i nauki dla wybranych użytkowników marki Brooks Wear i członków lojalnościowych Brooks Run Club, którzy zsynchronizowali swoje urządzenia do noszenia za pośrednictwem platformy Brooks we współpracy z DashLX. Firma twierdzi, że za pomocą tych urządzeń może uzyskać dostęp do danych biegacza, w tym długości kroku, rytmu i innych czynników, na które wpływa waga i wzrost, co pomoże w tworzeniu przyszłych wersji butów Brooks wyposażonych w technologię 3DNA.

Źródło: www.hp.com
Zdjęcie: www.hp.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D