Niemiecki producent wielkoformatowych drukarek 3D – BigRep, ogłosił przejęcie HAGE3D GmbH, producenta drukarek 3D tworzącego pokrewne maszyny przyrostowe. Firma twierdz, że dzięki temu przejęciu osiągnie „daleko idące synergie”, oferując pełne spektrum rozwiązań w zakresie wytwarzania przyrostowego w niskich i wysokich temperaturach. Rozszerzy też swoją globalną sieć dystrybutorów i skalowalnego łańcucha dostaw. Połączone firmy będą posiadały bazę ponad 1000 zainstalowanych, wielkoformatowych drukarek 3D na całym świecie.

Drukarki 3D HAGE3D, na które składają się modele Mex One i Mex Two oraz Precise One i Precise Two – są wyposażone w opatentowaną przez firmę technologię Direct Synchronized Drive (DSD), chłodzoną wodą głowicę drukującą o swobodnym skoku i zaawansowany system monitorowania wydruków 3D. Drukarki 3D są zdolne do przetwarzania szerokiej gamy materiałów z tworzyw sztucznych przy dużych prędkościach i dokładnej kontroli ich topienia. W jednej głowicy drukującej można drukować materiały wysokotemperaturowe, materiały kompozytowe oraz wysoce elastyczne gatunki TPE z prędkością do 250 mm/s.

BigRep i HAGE3D wierzą, że połączenie zaoferuje konkurencyjne portfolio przemysłowych drukarek 3D, z systemami zdolnymi do druku 3D części w objętości jednego metra sześciennego oraz rozwiązaniami zdolnymi do przetwarzania wysokowydajnych tworzyw termoplastycznych w niskich, średnich i wysokotemperaturowych komorach roboczych.

„Jesteśmy podekscytowani fuzją z HAGE3D” – skomentował dr inż. Sven Thate, dyrektor zarządzający BigRep GmbH. „Dla naszych klientów na całym świecie oznacza to, że jesteśmy dostawcą otwartych rozwiązań przemysłowego druku 3D na wszystkich poziomach temperatur, otwierających niemal nieograniczone możliwości materiałowe. Oczekujemy, że rynek druku 3D w najbliższej przyszłości będzie kontynuował swój dynamiczny rozwój, napędzany silnymi megatrendami jak cyfryzacja i decentralizacja produkcji. Wykorzystamy tę szansę dzięki firmie HAGE3D, która idealnie uzupełnia nasz zespół i portfolio otwartych rozwiązań o wysokotemperaturowe platformy do druku 3D typu FFF.”

Źródło: www.bigrep.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like