Użytkownicy Magics – oprogramowania firmy Materialise do przygotowywania danych i kompilacji dla przemysłowego druku 3D, wkrótce będą mieli dostęp do narzędzi symulacyjnych dla wytwarzania przyrostowego z metali dzięki partnerstwu zawartemu pomiędzy Materialise i Ansys. Wspólne rozwiązanie programowe, którego premiera miała miejsce na targach Formnext 2023 i którego premiera rynkowa ma nastąpić w drugim kwartale 2024 r., obejmie pakiet Ansys Additive Suite, który zostanie zintegrowany z Magics.

To rozwiązanie umożliwi użytkownikom połączenie dwóch oddzielnych procesów w jeden – firmy twierdzą, że integracja oprogramowania umożliwi szybsze wprowadzenie nowych produktów na rynek, eliminując potrzebę przesyłania danych między oddzielnymi aplikacjami.

Materialise Magics oferuje narzędzia CAD do tworzenia projektów dedykowanych do druku 3D. Oprogramowanie zapewnia takie funkcje jak zaawansowane konfiguracje zagnieżdżania modeli w komorze roboczej drukarek 3D, automatyczna naprawa plików oraz automatyczne generowanie struktur podporowych. Dodanie pakietu Ansys Additive Suite wyposaży oprogramowanie w dodatkowe narzędzia, takie jak symulacja procesu druku 3D, przewidywanie ryzyka uszkodzeń modeli oraz analiza strukturalna i termiczna.

„Symulacja zmienia sposób, w jaki postrzegamy nasze interakcje ze światem” – powiedział Shane Emswiler, starszy wiceprezes ds. produktów w Ansys. „Bez względu na to, czy chodzi o zrozumienie zachowania nowego materiału, czy o powrót do standardowych konfiguracji produktu, przyjęcie technologii Ansys do przepływu pracy w druku 3D z metali oznacza konieczność i użyteczność symulacji na wszystkich poziomach cyklu życia produktu”.

Narzędzia symulacyjne Ansys będą dostępne dla wszystkich użytkowników Materialise Magics, a firmy planują w przyszłości zbadać „dalsze możliwości” rozwoju symulacji w procesie druku 3D.

Źródło: www.ansys.com
Zdjęcie: www.prnewswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like