Chiński producent przemysłowych drukarek 3D do metalu – BLT (Xi’an Bright Laser Technologies Co., Ltd.), opublikował wyniki finansowe za 2022 r., ogłaszając rekordowy wzrost przychodów o +66%. Firma wygenerowała sprzedaż na łączną kwotę około 140 milionów dolarów i oczekuje dalszych wzrostów przychodów w 2023 r.

BLT jest jednym z największych dostawców maszyn do produkcji przyrostowej z proszków metali w Azji i jednym z liderów tego rynku na świecie. Firma produkuje również części na zamówienie dla swoich klientów oraz oferuje usługi projektowania i rozwoju produktów. Wśród klientów znajdują się firmy z sektora lotniczego, kosmicznego, energetycznego, medycznego oraz innych sektorów przemysłowych – w tym Airbus, Audi, AECC, COMAC, HUAWEI

Obecnie oferta BLT obejmuje łącznie dziesięć drukarek 3D, zróżnicowanych pod względem dużych, średnich i małych serii produkcyjnych. W 2022 roku wprowadziła na rynek wielkoformatową maszynę do produkcji addytywnej BLT-S1000 o obszarze roboczym na poziomie 1200 x 600 x 1500 mm, wyposażoną w osiem laserów o mocy 500 W. Dodatkowo drukarka 3D może być rozbudowana do dwunastu laserów, co pozwala osiągnąć wydajność druku 3D na poziomie 300 cm3/h.

Niezależnie od produkcji drukarek 3D, firma stworzyła ponad dziesięć linii do produkcji proszków metali, m.in. ze stopów tytanu i Inconelu, a także oferując niestandardowe produkty. Usługi te obejmują próbną produkcję proszku, przygotowanie małych partii, weryfikację zastosowania i produkcję na dużą skalę. W ramach planowanej ekspansji, BLT rozpoczęło budowę kolejnych obiektów do produkcji materiałów proszkowych.

Źródło: www.xa-blt.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like