W maju tego roku prezydent USA – Joe Biden, ogłosił uruchomienie rządowego programu – AM Forward, którego celem jest stymulowanie rozwoju branży druku 3D w kraju. W jego ramach rząd USA i największe międzynarodowe korporacje wspierają inicjatywy związane z drukiem 3D rozwijane przez małe i średnie przedsiębiorstwa w Ameryce. Początkowo do programu przystąpiły firmy GE Aviation, Honeywell, Lockheed Martin, Raytheon i Siemens Energy. Teraz dołączyły do niego Boeing – jedna z największych korporacji lotniczych świata i Northrop Grumman – amerykański koncern technologiczny i obronny, produkujący samoloty, rakiety kosmiczne, radary oraz zaawansowane oprogramowanie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Boeing i Northrop Grumman mają na celu zwiększenie liczby małych i średnich dostawców konkurujących o pakiety ofertowe dla produktów wykorzystujących przemysłowy druk 3D. Boeing będzie również dążył do zwiększenia swoich kwalifikowanych małych i średnich dostawców o 30% i zapewni wytyczne techniczne, aby spełnić wymagania kwalifikacyjne.

Wiemy, że konkurencyjność amerykańskiej bazy przemysłowej, w tym Boeinga, zależy od zdolności szerokiego spektrum dostawców produkujących i przetwarzających krytyczne części lotnicze” – powiedziała Melissa Orme, wiceprezes ds. wytwarzania addytywnego w Boeingu.

Technologie takie jak druk 3 umożliwiają skrócenie czasu realizacji części i kosztów materiałów o 90% oraz zmniejszenie zużycia energii o połowę. Biały Dom twierdzi, że zbyt mało amerykańskich firm korzysta z druku 3D lub innych wysokowydajnych zaawansowanych technologii produkcyjnych.

Urzędnik administracji Bidena powiedział Reuterowi, że program może rozszerzyć się na sektor motoryzacyjny lub półprzewodnikowy.

AM Forward opiera się na trzech kluczowych celach administracyjnych:

  • bardziej odporne i innowacyjne łańcuchy dostaw dzięki inwestycjom w małe i średnie przedsiębiorstwa
  • wsparcie dla tzw. rozwijających się branż przyszłości, poprzez przezwyciężanie wyzwań związanych z koordynacją działań i podejmowania decyzji, które ograniczają przyjmowanie nowych technologii
  • wymyślanie i realizacja większej liczby projektów w USA, poprzez inwestycje w regionalne ekosystemy produkcyjne.

Każdy z tych celów jest również wspierany przez rozporządzenie Bipartisan Innovation Act (BIA), poprzez które ustanowiono biuro łańcucha dostaw w Departamencie Handlu, wspierające technologie addytywne i inwestuje w regionalne centra technologiczne.

Źródło: www.reuters.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like