Roboze – włoski producent przemysłowych drukarek 3D z materiałów wysokotemperaturowych, ogłosił że do jego Rady Doradczej dołączył dr Adrian Keppler – były prezes EOS. Keppler, który przez lata zarządzał jedną z największych firm z branży przyrostowej na świecie, ma pomóc Roboze wejść na globalne rynki jak Niemcy i Stany Zjednoczone.

Roboze zostało założone w 2014 roku, od początku specjalizując się w produkcji maszyn dedykowanych do pracy z wysokowydajnymi i wysokotemperaturowymi tworzywami. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek drukarek 3D w Europie, z rozwiązań której korzystają czołowe koncerny przemysłowe, motoryzacyjne i lotnicze. Od pewnego czasu są dedykowane przede wszystkim do produkcji aplikacji o charakterze końcowym.

W 2020 roku włoska firma otworzyła biuro w Monachium, aby szybciej docierać do klientów i partnerów technologicznych w Niemczech. W ciągu ostatnich 12 miesięcy utworzyła szereg stanowisk technicznych, handlowych i marketingowych. Teraz, aby jeszcze bardziej ulepszyć swoją ofertę i uwiarygodnić się na rynku niemieckim, Roboze powołało dr Kepplera do swojej Rady Doradczej. Keppler posiada ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji addytywnej, będąc związanym z EOS – czołowym producentem drukarek 3D typu SLS i DMLS na świecie.

Keppler do 2019 r. pełnił funkcję CEO EOS’a, by zostać zastąpionym przez Marie Langer – córkę dr Hansa J. Langera – założyciela firmy. Keppler objął wtedy stanowisko dyrektora zarządzającego firmy.

Źródło: www.roboze.com
Zdjęcie: materiały prasowe Roboze

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like