Desktop Metal oficjalnie wprowadza na rynek nową, przemysłową drukarkę 3D – ExOne S-Max Flex, skalowalny, wielkoformatowy system do selektywnego spajania piasku natryskiwanym spoiwem. Za jego pomocą można tworzyć oprzyrządowanie używane przez firmy odlewnicze do szybkiej produkcji złożonych aplikacji z metalu, wykorzystywanych w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i energetycznym. S-Max Flex zadebiutuje na CastExpo 2022 – największych targach odlewnictwa metali w Ameryce Północnej, które odbędą się w dniach 23-26 kwietnia tego roku w Columbus w stanie Ohio. Premiera maszyny została oficjalnie zapowiedziana w marcu br.

ExOne, przejęty przez Desktop Metal pod koniec 2021 r., jest wiodącym producentem drukarek 3D z piasku, dedykowanych dla branży odlewniczej. System S-Max Flex łączy doświadczenie ExOne w zakresie druku 3D z piasku w zakresie procesów i materiałów wraz z opatentowaną technologią Desktop Metal SPJ. Konstrukcja maszyny łączy niedrogiego robota przemysłowego z całkowicie nową konstrukcją głowicy drukującej, która umieszcza spoiwo w teleskopowej komorze roboczej o wymiarach 1900 x 1000 x 1000 mm. Dostępne są także dodatkowe komory robocze o wymiarach 4700 x 1000 x 1000 mm lub 1000 x 2500 x 2400 mm.

Wysoka przepustowość technologii SPJ Desktop Metal zapewnia wydajność do 115 l/h, co zapewnia odlewniom szybką i niezawodną produkcję, aby działać wydajniej w czasach ciągłych niedoborów siły roboczej, a także szybszy zwrot z inwestycji. S-Max Flex dołącza do rozwiązań premium S-Max i S-Max Pro, które są stosowane w odlewniach na całym świecie.

S-Max Flex drukuje aplikacje ze standardowego piasku kwarcowego, spajanego warstwa po warstwie spoiwami furanowymi. Dostarcza końcowe części z dokładnością wymiarową +/- 0,5 mm. System jest dostarczany z kilkoma akcesoriami i funkcjami bezpieczeństwa, które można konfigurować w celu dopasowania do różnych przestrzeni.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcia: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like