HBD - chiński producent drukarek 3D do metalu, zamknął 60 milionów dolarów finansowania serii A, co stanowi rekord w kategorii pierwszej rundy finansowania tego rodzaju. Seria A była prowadzona przez Qianhai FOF, Grand Flight Investment i CITIC Securities Investment, natomiast Winsoul Capital pełnił funkcję wyłącznego doradcy finansowego. Oprócz drukarek 3D, HBD rozwija również oprogramowanie, materiały i kompleksowe procesy druku 3D w takich obszarach jak lotnictwo, przemysł i medycyna. Do końca 2021 r. firma dostarczyła łącznie ponad pięćset systemów do druku 3D z metalu, które zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów na całym świecie.

Główny zespół HBD ma prawie 20-letnie doświadczenie w produkcji maszyn i systemów laserowych, z czego personel badawczo-rozwojowy stanowi ponad połowę całkowitej liczby pracowników firmy. Obecnie firma posiada ponad 200 patentów, w tym trzy międzynarodowe. Ponadto jako główny projektant, HBD uczestniczyło w opracowaniu czternastu norm, takich jak normy krajowe i branżowe, oraz brało udział w tworzeniu i opracowywaniu norm chińskiego systemu oceny druku 3D. HBD jako pierwsze na świecie było pionierem hybrydowej technologii obróbki LACM – Laser Additive & Cutting Manufacturing, która rozwiązuje światowej klasy problem wykańczania wewnętrznej powierzchni drukowanych w 3D metalowych części.

Chiński producent sukcesywnie kończy budowę zautomatyzowanych linii produkcyjnych i własnej fabryki, kupując na ten cel w 2021 r. prawie 6,5 akrów ziemi. Fabryka będzie miała zabudowaną powierzchnię prawie 60.000 metrów kwadratowych, w sąsiedztwie tak znanych firm jak Tesla Gigafactory 3. Po zakończeniu tego finansowania, HBD będzie nadal inwestować w zaawansowane technologicznie badania i rozwój, budowanie zespołów technicznych i wysokiej klasy produkcję.

HBD z powodzeniem opracowało łącznie 23 modele dużych, średnich i małych maszyn. Obsługuje tysiące klientów, w tym CISRI, WeNext, United Imaging, Fosun, Gree, Matsui, Sunshine Laser & Technology oraz innych liderów branży.

Źródło: www.hb3dp.com
Zdjęcie: www.hb3dp.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like