GE Aviation ogłosiło zakup pięciu systemów do druku 3D z metalu Concept Laser M Line od siostrzanej spółki GE Additive. Pierwsze cztery systemy zostaną zainstalowane w GE Aviation Additive Technology Center w West Chester w stanie Ohio w USA, a piąty system M Line zostanie zainstalowany w zakładzie Avio Aero w Turynie we Włoszech, aby wspierać seryjną produkcję elementów do silnika turbośmigłowego GE Catalyst.

W trakcie trzyletniej fazy projektowania drukarki 3D M Line połączone zespoły GE Additive, GE Aviation i wyselekcjonowanej grupy innych klientów z sektora lotniczego i medycznego, współpracowały ze sobą, aby dokonać niezbędnych upgrade’ów maszyny. Efektem było wprowadzenie ponad 300 ulepszeń projektowych z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa i rozwoju oprogramowania, aby sprostać rygorystycznym wymaganiom w produkcji seryjnej części o charakterze końcowym, używanych w lotnictwie i medycynie. Zwiększono również o 54% obszar roboczy urządzenia do poziomu 500 mm x 500 mm x 400 mm.

W obszarze materiałowym, główny nacisk położono na wysokowydajny i powtarzalny druk 3D z aluminium, kobaltu-chromu i stopu niklu 718. Po instalacji maszyn w GE Aviation ATC, dwie drukarki 3D M Line będą dedykowane do pracy ze stopami aluminium, a jeden z dwóch pozostałych systemów do pracy ze stopem chromo-kobaltu i niklu 718.

Źródło: materiały prasowe GE

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like