Fluicell – szwedzka firma produkująca biodrukarki 3D, ogłosiła premierę nowego urządzenia – Biopixlar AER, która trafi do sprzedaży za niespełna miesiąc – 3 marca 2022 r. Założone jako spin-off szwedzkiego Uniwersytetu Technologicznego Chalmers, Fluicell zadebiutowało w 2019 roku, wprowadzając na rynek biodrukarkę 3D Biopixlar. Nowe urządzenie jest oparte na tej samej, jednokomórkowej technologii biodrukowania w wysokiej rozdzielczości, co poprzednik, ale jest bardziej zautomatyzowane, a jej konstrukcja jest bardziej kompaktowa.

Biopixlar AER to przenośny, mikroprzepływowy system biodruku 3D, zaprojektowany tak, aby pasował do standardowych osłon przepływowych w hodowli komórkowej. Umożliwi to naukowcom łatwiejsze wykorzystanie technologii biodrukowania pojedynczych komórek w połączeniu z innymi technologiami hodowli komórek in vitro. Fluicell twierdzi, że nowe urządzenie jego produkcji jest pierwszym zaprojektowanym w taki sposób systemem do biodruku 3D.

System Fluicell jako pierwszy wykorzystywał biodrukowanie pojedynczych komórek, które są pozycjonowane w trzech wymiarach bez użycia biotuszu. Zaletą tej technologii jest utrzymywanie komórek w ich natywnym środowisku i biodrukowanie struktur z rozdzielczością pojedynczej komórki. Biopixlar AER jest oparty na tej samej technologii. Nowa biodrukarka 3D wprowadza różne funkcje automatyzacji procesów, aby usprawnić przepływy pracy badawczej i oferuje zdalne sterowanie.

Źródło: www.fluicell.com
Zdjęcie: www.fluicell.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like