Coherent – światowy lider w dziedzinie ceramiki i kompozytów z osnową metalową, ogłosił opracowanie metody druku 3D umożliwiającej wytwarzanie zaawansowanych komponentów ceramicznych do zastosowań w zakresie wysokowydajnego zarządzania ciepłem, w tym do półprzewodnikowego sprzętu nowej generacji.

Poważne niedobory układów scalonych opartych na najnowocześniejszych węzłach, pobudziły masowe inwestycje na całym świecie w rozbudowę zakładów produkcyjnych półprzewodników wyposażonych w najbardziej zaawansowany sprzęt półprzewodnikowy. Coherent opracował własne materiały i technologie, dzięki którym komponenty ceramiczne produkowane w procesie druku 3D dorównują jakością komponentom wytwarzanym w ramach istniejących metod produkcyjnych pod względem właściwości mechanicznych i termicznych.

Elementy ceramiczne wytwarzane w nowej technice druku 3D można precyzyjnie obrabiać przy użyciu zaawansowanych technik laserowych, w tym dostępnych w firmie Coherent. Mają one kluczowe znaczenie dla półprzewodników nowej generacji. Druk 3D przewyższa formowanie pod względem możliwości procesu, wydajności i przepustowości. Nie wymaga przezbrojenia maszyn między produkcją poszczególnych komponentów, co minimalizuje czas produkcji i straty materiału.

Komponenty ceramiczne produkowane w opatentowanym procesie druku 3D Coherent mogą osiągnąć najnowocześniejszy moduł sprężystości 365 GPa i wytrzymałość na zginanie 290 MPa. Idealnie nadają się do szerokiej gamy urządzeń półprzewodnikowych, w tym do fotolitografii, osadzania i trawienia. Są także doskonałym rozwiązaniem dla zaawansowanych komponentów opakowaniowych ze zintegrowanymi kanałami chłodzącymi, dla wysokowydajnych procesorów komputerowych, takich jak CPU i GPU.

„Wytwarzanie przyrostowe ceramiki pozwala na uzyskanie lżejszych komponentów o całkowicie nowej geometrii, które są wymagane w projektach półprzewodnikowych urządzeń nowej generacji. Do tej pory elementy te charakteryzowały się niższą jakością i precyzją w porównaniu z elementami ceramicznymi formowanymi wtryskowo” – powiedział Steve Rummel, starszy wiceprezes jednostki biznesowej Engineered Materials and Laser Optics w firmie Coherent. „Szybko pracujemy nad utworzeniem nowej linii do produkcji dodatków ceramicznych w Temecula w Kalifornii. Wspólnie z naszymi klientami określiliśmy także strategiczny plan działania mający na celu poszerzenie naszych możliwości w zakresie wytwarzania przyrostowego poza ceramikę na szerszą gamę materiałów, w tym metale.

Źródło: www.coherent.com
Zdjęcie: www.coherent.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News