Materialise ogłosiło otwarcie w USA nowego zakładu produkcyjnego, specjalizującego się w druku 3D aplikacji medycznych, co ma zwiększyć i usprawnić produkcję indywidualnych implantów medycznych. Firma twierdzi, że chirurdzy coraz częściej sięgają po rozwiązania w zakresie druku 3D, ponieważ dostrzegają „wartość dodaną”, jaką ta technologia wnosi do spersonalizowanej opieki nad pacjentem.

Zakład zlokalizowany w Plymouth w stanie Michigan, będzie specjalizować się w druku 3D spersonalizowanych implantów czaszkowo-szczękowo-twarzowych z tytanu medycznego. Implanty te są stosowane są w chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy. Do tej pory Materialise produkowało tytanowe implanty wyłącznie w swojej siedzibie głównej w Belgii. Teraz, dzięki dedykowanej placówce wyspecjalizowanej w druku 3D z metalu zlokalizowanej w USA, Materialise może dostarczać implanty szybciej, usprawniając również komunikację z chirurgami.

Materialise twierdzi, że pojawienie się technologii druku 3D i opracowanie zaawansowanych technik wizualizacji, zmieniło spersonalizowaną opiekę nad pacjentem. Druk 3D zapewnia też bardziej przewidywalne i dokładne symulacje samych operacji, dlatego chirurdzy coraz częściej wdrażają tę metodę w ramach swojej praktyki medycznej, aby zapewnić pacjentom spersonalizowaną opiekę i obniżyć ogólne koszty.

Źródło: www.materialise.com
Zdjęcia: www.materialise.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like