Desktop Metal poinformował o wprowadzeniu na rynek pakietu oprogramowania wspierającego zarządzanie systemami druku 3D swoich autorskich drukarek 3D – Desktop Metal i Desktop Health, jak również przejętych w ubiegłych latach ETEC (dawny EnvisionTEC) oraz ExOne. Pakiet nosi nazwę Live Suite i składa się z Live Sinter, Live Parts, Live Build MFG, Live Build DLP oraz Live Studio.

Live Suite wprowadza trzy nowe narzędzia programowe uzupełnią oprogramowanie do symulacji – Live Sinter oraz narzędzie do generatywnego projektowania – Live Parts. Programy umożliwiają użytkownikom lepsze zarządzanie przygotowaniem modeli do druku 3D, samymi drukarkami 3D, akcesoriami i procesami w jednym środowisku opartemu na chmurze. Pakiet oprogramowania będzie w tym roku standardowo dostarczany z „większością nowego sprzętu” Desktop Metal, eliminując potrzebę kupowania przez klientów firmy innych programów. Użytkownicy dotychczasowego sprzętu Desktop Metal będą mogli uzyskać dostęp do aktualizacji swojego oprogramowania od dzisiaj lub do końca 2023 roku.

Nowy program – Live Build MFG to oparte na komputerach stacjonarnych oprogramowanie do przygotowywania kompilacji, które zastępuje i aktualizuje aplikację Fabricate MFG. Program będzie wspierać przygotowanie kompilacji dla wszystkich projektów realizowanych w technologii Binder Jetting. Użytkownicy programu ExOne X-Prep lub podobnych narzędzi, zostaną przeniesieni do Live Build MFG w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Live Build DLP będzie oferować podobne możliwości przygotowania kompilacji dla użytkowników drukarek Desktop Health i ETEC opartych o cyfrowe przetwarzanie światła. Ci klienci, którzy mogą obecnie korzystać z Envision One RP, zostaną również w przyszłym roku przeniesieni do Live Build DLP.

Live Studio to oparte na chmurze narzędzie programowe, które obsługuje przygotowywanie kompilacji dla systemów Bound Metal Deposition firmy Desktop Metal, takich jak Studio System 2.

Narzędzia te uzupełniają platformę Live Sinter, która działa w celu przewidywania i generowania gotowych do spiekania projektów do druku 3D dla użytkowników Desktop Metal Shop System, X-Series i Production System.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcie: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like